İnternet

Apple'dan Twitter'a yatırım geliyor!

Apple sosyal medya yelpazesine giriyor!


New York Times'tan aldığımız haberlere göre Apple Twitter için önemli miktarda yatırım yapmayı planlıyor. Bu yatırımın yaklaşık 10 miyar $ civarında olacağı belirtiliyor. Apple ve Twitter arasındaki bu konu bir yıldan fazla süredir gündeme geliyordu.

Twitter hala Google ve Facebook gibi sosyal çizgiler arasında küçük bir şirket olarak kalıyor. 2014 yılında Twitter'ın tahmini kazanç hedefi 1 milyar dolar. Ancak araştırmacılar bu rakamın 540 milyon dolarda kalacağını belirtiyor. Bildiğiniz gibi Twitter kullanıcılarına 140 karakterden fazlasına izin vermediği için reklam konusu kolay yürümüyor.

1343477668_twitterlogo.jpg

Apple açısından baktığımızda piyasadaki büyük firmaların sosyal medya girişimlerine onun da girmek istemesi oldukça makul görünüyor. Google'ın ile çıkışı da bu konuda Apple'ı etkilemiş görünüyor. Sıfırdan bu işe girmenin zorluğunu ve Apple'ın statüsünü düşünecek olursak Twitter en iyi yol görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.