İnternet

Google Fiber hızıyla geliyor!

Google Fiber internet hizmetini duyurdu!


Google'ın girmediği alan kalmadı. Dev arama motoru Google teknoloji alanında bir sürü hizmet sunuyor ve birçok alanda etkin.  Dev şirket şimdide Fiber adını verdiği yeni fiber internet servisini duyurdu. Google'ın fiber internet hizmeti ile 1000 Mbps indirme ve yükleme hızlarının yanında genişbant servislerine göre de yaklaşık 100 kat daha yüksek hız sağlayan internete sahip olacaksınız.

Googele'ın fiber internet hizmeti şu an için Amerika'nın Kansas şehrinde uygulanmaya başladı. Google, bu hizmette aylık bant genişliği sınırının olmayacağını söyledi. Ayrıca Google Fiber abonesi olan kullanıcılara 1 TB'lık Google Drive bulut depolama alanı vereceğini duyurdu.

1343400968_google-fiber.jpg

Fiber internet hizmetini duyuran Google, bununla beraber Fiber TV cihazını da tanıttı. Fiber TV cihazı 2 TB'lık disk kapasitesine sahip ve kullanıcıların 500 saatlik HD yayınlarını kaydetmesine olanak tanıyor. Ayrıca Fiber TV servisi için iOS ve Android uygulamaları da hazır hale getirilmiş.

1343400985_google-network-box1.jpg

Google bu hizmetinin haricinde Network ve Storage Box isimli cihazlarını da duyurdu. Network isimli cihazda ağ yönlendirmesi, Wi-Fi ve dört adet Ethernet portu bulunurken, Storage Box ise 2 TB'lık dahili belleğiyle tüm ev içindeki cihazlar için bir dijital kaydedici olarak piyasaya sürülecek. Google Fiber, aylık 120 dolarlık Gigabit+TV paketi içinde 1 TB'lık depolama alanı, internet ve popüler televizyon kanalları ve video servisleri ile geliyor. Aylık 70 dolarlık pakette ise kullanıcılar sadece Gigabit hizmetini kullanabiliyor

1343401005_google-tv-box.jpgAşağıda konuyla ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.