İnternet

Apple'ın kurucularından Steve Wozniak Türkiye'de

Steve Jobs’la beraber Apple’ı kuran Steve Wozniak ile dünyaca ünlü teknoloji fütüristi ve mucit Pablos Holman, World Cities Expo İstanbul etkinliği kapsamında ülkemize geliyor.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi uluslararası dev bir organizasyona daha ev sahipliği yapıyor. 15-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan"World Cities Expo İstanbul’ etkinliğinde teknoloji ve şehircilik entegrasyonunu metropollere taşıyarak geleceğin kent modeline yön veren dünyanın öncü kurum, kuruluş ve ülke temsilcileri bir araya geliyor.

Geleceğin akıllı şehirlerine dönüşümün tüm boyutlarıyla ele alınacağı WorldCities Expo İstanbul’da küresel teknolojiye yön veren Steve Jobs’la beraber Apple’ı kuran Steve Wozniak ve Intellectual Ventures mucitlerinden dünyaca ünlü teknoloji fütüristi Pablos Holman da yer alıyor.

Akıllı Şehir” konsepti, yeni nesil teknolojilerin sunduğu sürdürülebilir çözümleri tüm şehir yönetimi süreçlerine entegre ederek büyük metropollerin güncel sorunlarını çözüme kavuşturuyor.

Küresel trendler doğrultusunda değişen ve gelişen şehir yaşamı akıllı sistemlerle desteklenerek hızlı, kullanıcı dostu, erişilebilir ve insan odaklı akılcı yaklaşımlarla daha modern bir şehir hayatı hedefleniyor. Dünya genelinde öne çıkan akıllı şehir yaklaşımından yola çıkılarak organize edilen “World Cities Expo İstanbul” şehirleri “akıllı” hale getirerek hayatı değiştiren ve dönüştüren teknoloji uzmanlarını dünya kenti İstanbul’da buluşturuyor.

1494401558_1494399393stevewozniak.jpg

World Cities Expo İstanbul’da girişimcilik ve ekonomik gelişim, yenilikçilik ve teknoloji, büyük veri ve kent yönetimi, enerji, ulaşım ve akıllı toplum konuları akıllı kentler çerçevesinde mercek altına alınacak.

Uluslararası organizasyonda deneyim alanı oluşturulacak, akıllı dönüşüme paydaş firmaları bir araya getirecek. Fuar alanında, fikir liderleri vizyon konferansları düzenleyecekvesinerjitemelli,etkinişvenetworktoplantılarıgerçekleştirilecek. 

Türkiye’de ilki gerçekleştirilecek bu dev organizasyonda pek çok global ve yerel firma yer alacak. 3 bini aşkın iş adamı ve 300’den fazla global ve yerel basın mensubunun izleyeceği World Cities Expo İstanbul’un 10 bini aşkın profesyonel tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.