İnternet

Artık Hastane ücretleri internetten öğrenilecek!

SGK'nın 81 ilde anlaşmalı olduğu tüm hastanelerin ve bağlı merkezlerinin bilgilerine ulaşılabileceği belirtildi.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bundan böyle vatandaşların özel hastanelere ne kadar ilave ücret ödeyeceklerini internetten öğrenme imkanına sahip olacaklarını söyledi.

1337527723_bakan-celik-500x374.jpg

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik yaptığı açıklamada, vatandaşların sağlık hizmetlerine anında ulaşabilmesini ve hangi hizmete ne kadar fark ücreti ödendiğinin bilinmesini hedeflediklerini vurguladı. Çelik, bu kapsamda hazırlanan internet sitesinin bu ay sonuna kadar hizmete sunulmasının planlandığını dile getirdi.

Çelik, ''İnternet sayfasında ayrıca özel hastanelerin hangi hizmetleri verdiği, çalışan doktorların meslek bilgileri, yapılan işlemlerin sayısal bilgilerine ilişkin veriler de yer alacak'' dedi.

Sigortalıların internet sayfasında yer alan ''hastane arama'' butonuna tıkladığında, SGK'nın 81 ilde anlaşmalı olduğu tüm hastanelerin ve bağlı merkezlerinin bilgilerine ulaşılabileceği belirtildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.