İnternet

Artık internet kotanız aşmayacak!

Yeni karar ile internet kotanız aşmadan uyarılacaksınız.

Artık internet kotanız aşmayacak!

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım yaptığı açıklamada, "İnternet Servis Sağlayıcıları, vatandaşı kota dolmadan önce kısa mesajla bilgilendirecek" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) tarafından alınan ''Kullanım Miktarı Sınırlı Hizmetler'' konulu karar uyarınca artık kullanıcıları kota konusunda uyarılacağını söyledi. Karara göre, internet kotasının yüzde 80'ine ve yüzde 100'üne ulaşıldığında cep telefonu numara bilgisi bulunan abonelere, kısa mesaj ile bilgilendirme yapılacak.

1351424999_internetkotaasimucreti.jpg

Yıldırım, cep telefonu numara bilgisi bulunmayan ama elektronik e-posta bilgisi bulunan abonelere de bilgilendirmenin, e- posta ile yapılacağını söyledi. Bakan Yıldırım, bu kararın internet kullanıcılarının fazla ödeme yapmak zorunda bırakılmasını önlemek ve tüketicileri korumak amacıyla alındığını söyledi.

BTK'nın söz konusu kararının İSS'lere tebliğ edilmesinin ardından başlayacağını belirten Yıldırım, bu şekilde kullanıcıların yaşadığı sürpriz faturaların ve mağduriyetlerinin önüne geçilmiş olacağını belirten söyledi. Bakan Binali Yıldırım; ''Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla internet kullanmaya devam edecek'' dedi.

Yorumlar
murat
bunun coktan yapilmasi lazimdi zaten
Cevapla
ludingira
geç olmadimi
Cevapla
Misafir
efeömer e posta ve internetin yoksa yaşama zaten ne demeye internet alıyorusun?
Cevapla
koregazisi NACİ GÜLER
ÇOK GÜZEL YERİNDE BİR KARAR TEŞEKÜR EDERİZ.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.