İnternet

Avrupa Birliği Bitcoin hakkında kararını verdi!

Avrupa Birliği Bitcoin ve diğer sanal para birimlerinin kullanıldığı çevrimiçi döviz platformlarına, katı kurallar getiriyor!

AB'nin Bitcoin kararı!

Cuma günü tartışılan yönerge, Bitcoin ve diğer sanal para birimlerinin kullanıldığı çevrimiçi döviz platformlarına yeni kurallar getirecek. Yönergenin terör ve para aklama finansmanlarının önüne geçmesi amacıyla sunulduğu belirtilirken, aynı zamanda bu platformlarda sanal para birimi kullanan anonim kullanıcıların yönergenin uygulamaya konulması takdirinde kimliklerinin açıklaması gerekecek. 

Avrupa Komisyonu'nun 2015'de Brüksel'de ve 2016'da Paris'te gerçekleşen terör saldırılarında Bitcoin ve diğer kripto para birimleri kullanıldığı sebebiyle sunduğu yönergeyle ilgili AB Adalet Komiseri Vera Jourova, Bugün onaylanan karar para aklama ve terör finanse etmeyi engelleyecek bir şeffaflık getirecek. dedi.

Avrupa Birliği'nin 2015 yılında devreye soktuğu Dördüncü Para Aklama Önleme Yönergesi, cuma günü yönerge hakkında görüştü. Toplantının ardından yönergenin önümüzdeki 18 ay içerisinde Avrupa Birliği üyeleri tarafından onaylanmasına ve yasalarda yer almasına karar verildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.