İnternet

En az 1 milyardan fazla şifre çalındı!

DarkWeb'e 1 buçuk milyar kullanıcı verisinin sızdırıldığı söyleniyor.

1 buçuk milyar şifre çalındı!

Son yıllarda popüler web siteleri ve çevrimiçi hizmetler sık sık hacklenir oldu ve bazı hesaplarınızın bu futumfsn etkilenmiş olması mümkün. Ayrıca, kimlik bilgileriniz Dark Web'de dolaşan büyük bir dosyada listelenmiş de olabilir.

4iQ güvenlik araştırmacıları, günlerini çeşitli Dark Web sitelerini, bilgisayar korsanları forumlarını ve sızdırılmış verileri izleyerek geçiriyorlar. 4iQ son olarak, 1.4 milyar kullanıcı adı ve şifre kombinasyonunu içeren 41 GB'lık bir dosyanın DarkWeb'de dolaştığını tespit ettiklerini duyurdular.

4iQ, 200 milyon parolaya direkt olarak dosyada yer verildiğini söylüyor. Buna ek olarak. isteyen herkes dosyayı kolayca açabilir, hızlı arama yapabilir ve başkalarının hesaplarına girebilir. 

Her şey düzgün ve alfabetik olarak düzenlenmiş. Kullanıcı adları ve şifreleri çeşitli kaynaklardan toplanmış. 4iQ'nun ekran görüntüsü Netflix, Last.FM, LinkedIn, MySpace, Zoosk, Minecraft ve Runescape'in verilerini de içeriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.