İnternet

Bill Gates retweet başına 10 dolar bağışlayacak

Yeni bir sosyal sorumluluk kampanyası başlatan Bill Gates, paylaştığı bir mesajın her retweetine 10 dolar bağışlayacağını açıkladı.


Son yıllarda iş dünyasından uzaklaşan ve kendi kurduğu vakıfla insanların daha iyi yaşamasına yardımcı olacak etkinlikler yapan Microsoft'un kurucusu Bill Gates, yeni bir kampanya başlattı. Twitter üzerinden gerçekleştirilen Red Nose Day (Kırmızı BurunGünü) kampanyasına destek veren Gates, paylaştığı bir mesajın her bir retweetine karşılık vakfının 10 dolar bağışlayacağını açıkladı.

Yani Bill Gates'in kırmızı burunlu bir fotoğrafının yer aldığı #RedNose4Kids hashtagli mesajın her retweetine karşılık Gates'in vakfı 10 dolar bağışlayacak. Bir hafta sürecek kampanyada haber hazırladığı tarihte 22 bin 35 adet retweet yapılmıştı. Bu da 220 bin dolarlık bir bağış anlamına geliyor. Konuyla ilgili hastag'i kullanan mesajlara da 10 dolar bağışlayacağını açıklayan Bill Gates, yardım çıtasını daha da yükseltiyor. 

Bu kampanyaya siz de destek vermek istiyorsanız Bill Gates'in mesajını retweet yapmanız yeterli olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.