İnternet

Bitcoin için Çin'e alternatif ülke aranıyor

Başlangıçta uygun maliyetle enerji sağlayan Çin'in, son zamanlardaki sıkı politikaları Bitcoin madencilerini farklı ülke arayışına itti.


Çin hükümetinin kripto parada lider ülke konumuna erişmek için başlangıçta uygun maliyetle enerji sağlaması, bir yere kadar başarılı oldu. Ancak sıkı politikalar Bitcoin madencilerini farklı ülke arayışına sevk etti.

İki farklı Bitcoin madencilik şirketinin sahibi olan Bitmain'in Çin'e alternatif olarak Singapur'u seçmesi "Çin'den ayrılık başladı." yorumlarına neden oldu. Şirketin CEO'su Wu Jihan, Singarpur haricinde madencilik faaliyetlerinin bir kısmını ABD ve Kanada'ya kaydırdıklarını açıkladı.

Bitmain'in bu kararı almasında Çin hükümetinin kripto para politikası etkili oldu. Yeni kurala göre kripto paraların ülkede dolaşımı ve yerel borsada işlem görmesi yasaklandı. Bu da Çin'e alternatif olarak farklı ülkelerin aranmasına neden oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.