İnternet
Bitcoin ile ilgili uçuk iddia

Bitcoin ile ilgili uçuk iddia

Hakkında en fazla spekülasyon yapılan kripto para birimlerinden olan Bitcoin'in değerinin kısa bir süre sonra 700 bin dolar olacağı iddia edildi.


Merkezi bir otoriteye bağlı olmadığı için üzerinde kontrol da olmayan kripto para birimleri son yılların teknoloji alanında en fazla konuşulan konularından biri. Sayıları yüzlerce olan bu para birimleri içinde en fazla konuşulanı ise Bitcoin. Geçen yıl 20 bin dolar seviyelerine kadar değer kazanan Bitcoin'in değeri bir ara 7 bin dolara kadar düşmüştü. Bugünlerde tekrar yükseliş trendine geçen Bitcoin 10 bin dolara doğru ilerliyor.   

Bitcoin'in değer artışının devam edeceğini belirten bir İngiliz yatırımcı iddialı bir tahminde bulundu.The Independent'ın haberine göre Pfeffer Capital şirketinde hedge fonu yöneticisi olan John Pfeffer, Bitcoin'in her alanda altından daha değerli bir yatırım olduğunu söyledi ve ilginç bir iddiada bulundu.

Preffer, Bitcoin'in değerinin yakında 700 bin dolar olabileceğini öne sürdü. Katıldığı bir televizyon programında Bitcoin ve sanal paraların geleceği hakkında konuşan Pfeffer, Bitcoin’in yakın zamanda en az 90 bin dolar seviyesine çıkacağı ve daha sonra fiyatın 700 bin dolara kadar yükselebileceğini iddia etti.

Ancak Bitcoin'in geleceği ile ilgili karamsar senaryolar da bulunuyor. Harvard Üniversitesi'nden Profesör Kenneth Rogoff, Bitcoin'in değerinin gelecek 10 yılda 100 dolar seviyesine düşmesi olasılığının, 100 bin dolar seviyesinden işlem görmesi olasılığından daha büyük olduğunu söylemişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.