İnternet

Bu Android uygulaması ile internet olmadan web'de gezinin

Cosmos Tarayıcı uygulaması ile internet olmayan yerlerde bile web sayfası görüntüleyebilirsiniz.

Bu Android uygulaması ile internet olmadan web'de gezinin

Bir internet bağlantısı bulmak bazen zor olabilir ve gelişmekte olan piyasalarda Android için Cosmos Tarayıcı bir nimet olacaktır. Bu uygulama bir internet hattına bağlantınız olmadan web'de gezinebilmenizi sağlayacak. Bunun için ne Wi-fi ne de başka bir veriye ihtiyacınız yok.

Uygulama oldukça basit. Bir URL giriyorsunuz ve uygulama bu URL’yi POST isteği olarak sunucuya iletiyor. Daha sonra size bir SMS gönderiyor ve istediğiniz web sitesinin ücretsiz görüntüleyebiliyorsunuz. Ancak görüntülemek istediğiniz web sayfalarının sadece metin yazılarını görebileceksiniz.

1410945294_3035684-inline-i-1-cosmos.jpg

Normal internet gibi olmasa da uygulama işinizi görecek kadar yardımcı olur. Saniyede 3 mesaj kadar gönderebiliyor. Cosmos Tarayıcının Eylül sonundan önce başlaması bekleniyor ve aslında bu uygulama internet olmayan ortamlarda bilgi almak için oldukça iyi bir yol olabilir. Cosmos gelecekte yapılan güncellemelerle web sitesindeki görüntüleri de almanızı sağlayacak.

CosmosBrowserBackend adlı uygulama GitHub sitesinde Rohfosho adlı geliştirici tarafından yayınlandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.