İnternet

Bu makine Facebook dürtmelerini gerçeğe çeviriyor!

Facebook'taki dürtmelerin gerçek olmadıktan sonra ne anlamı var diyenlerden misiniz?


Uzun zamandır Facebook kullanan hemen hemen herkesin kullandığı bir dürtme uygulaması var, Facebook'ta son derece fenomen haline gelen uygulamayı reel hayata döken bir takımla karşı karşıyayız.

Yeni dürtme makinesi, sanalda dürtme mi olur, gerçek olmadıktan sonra anlamı yok diyenler için çıkarıldı diyebiliriz. Hollanda3 mucitin yer aldığı takım oldukça başarılı bir proje ile eşsiz bir buluşa imza attılar. ( Jasper van Loenen ve Bartholomäus Traubeck)

Dünya'nın en çok kullanılan sosyal ağ sitesi Facebook'u kullanan yeni dürtme makinesi size gelen bir dürtü olduğunda fiziksel olarak uyarı yaparak tepki gösteriyor. Genç girişimcilerden Jasper van Loenen yeni icatları için şu cümleyi kurdular: “Bu sayede, yalnızca sanal olarak değil, fizikî olarak da dürtülebileceksiniz.”

1332714408_facebook-poke.jpg

Kol bandlı makinemiz 9-volt bataryalı ve bluetooth çipli olarak karşımıza çıkıyor. Dürtme geldiğinde akıllı telefonunuz ile senkronize olarak çalışan bu cihaz sizi uyarıyor. Geliştiriciler yeni makineleri ile ilgili verdikleri demeçte şunları sarfettiler: “Çevrimiçi sosyal ağlar her nereye gidersek gidelim bizi diğer insanlara bağlayabiliyor, fakat hâlâ fiziksel iletişimden yoksunlar.” dediler.

1332714769_h310.jpg

Sözlerinin devamında ise şu cümleleri sarfettiler :“Facebook ise bu olayı, insanların sanal olarak birbirini dürtmesi ile aşmaya çalışıyor. Yalnızca “Biri sizi dürttü.” şeklinde bir mesaj iletilmesi doğrultusunda gerçekleşen bu fiziksel hareket, maalesef gerçekliğe dönüşemiyordu." dediler.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.