İnternet

Cep telefonları için sınırsız internet dönemi!

Küba'da bu haftadan itibaren cep telefonları için sınırsız internet erişimi hizmeti verilmeye başlanıyor. İşte detaylar!

Cep telefonları için sınırsız internet dönemi!

Küba'da bu haftadan itibaren cep telefonları için sınırsız internet erişimi hizmeti verilmeye başlanıyor. 

Komünist ülkede devlete ait telekom tekeli ETECSA Başkanı Mayra Arevich, ulusal televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Kübalıların yarın ilk kez sınırsız internet ve 3G hizmetiyle tanışacağını söyledi. 

Kararla Küba, dünyada sınırsız internet erişimine sahip son ülkelerden biri oldu. Küba vatandaşları, cep telefonlarından sadece devletin denetimindeki e-posta adreslerine giriş yapabiliyorlardı. 

Ada ülkesi, geçen yıl ev internetine izin vermiş, parklar ve meydanlarda yüzlerce kablosuz internet (Wi-Fi) bağlantı noktaları açılmıştı.

Cep telefonları için sınırsız internet dönemi!

Yeni sınırsız internet hizmetinin, megabayt başına 10 sent tutacağı, 7 dolarlık 600 megabayttan 30 dolarlık 4 cigabayta kadar değişen paketler halinde satılacağı belirtildi.

Küresel standartlara uygun bu fiyatların, aylık gelirleri ortalama 30 dolar olan Kübalılar için ulaşılması zor olduğuna işaret edildi. Açıkçası vatandaşlara mobil üzerinden sınırsız internet erişimine izin verilmesi Küba adına önemli bir adım. 

Bu konuda ileride daha farklı adımlar görür müyüz Küba'dan bilmiyoruz ancak gelişmekte olan bir ülke adına farklı adımlar attıkları bir gerçek. Peki ya siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
AYTAÇ
ADİCE YAPILMIŞ BİR HABER BAŞLIKTA SANKİ TÜRKİYEDE OLACAKMIŞ GİBİ HEVESLE HABERE GİRİYORSUN, KÜBAYI GÖRÜNCE İÇİNDEN ŞÖYLE BİR DÜMDÜZ GİDİYORSUN
Cevapla
leon
cok yavaş ınternet var orda öldürür adamı
Cevapla
Onur
Arkadaş sanırım Küba da yaşıyor
Cevapla
Sahin
Hani bu kendini akıllı zannedenler varya başlıkla ne alakası var diyen akıllılar işte dolar bazından hesaplayın bizim opertörlerin nasıl bir kazık hazırladığını bekleyin görün diyor sınırsız internet diye bir şey yapmazlar illa bir kota vardır bu işin içinde bekleyecez görecez ucuz bir kazık beklemiyoruz.Ben şimdiye kadar sınırsız internet görmedim taki vodafone nin paketi vardı en son 2007 lerde falan oda kalmamıştır zaten biz sınırsız internet demeyelimde sınırsız ücretler diye biliriz
Cevapla
ErenT
Ülkemizin dışında haberler yaparken başlığanot düşün insanları yanıltıp tıklama almaya çalışmayın güzel bir site takip ediyoruz iyi çalışmalar...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.