İnternet

Chrome 64 ile dosyalar daha hızlı inecek!

Google'ın Chrome 64 sürümü ile dosyaların daha hızlı ineceği ortaya çıktı. Bu özelliği şimdiden aktif etmek için haberimize göz atın.

Chrome 64 ile dosyalar daha hızlı inecek!

Google, geçtiğimiz günlerde Chrome'un 63 sürümünü iOS, Android, Windows ve macOS platformlarında indirime sunmuştu. Chrome 63'ün yayınlanmasının ardından geliştiricilere Chrome 64 sürümü sunulmuştu. Bugün ise Google'ın Android'deki Chrome 64 sürümü ile dosyaların daha hızlı ineceği ortaya çıktı.

Paralel indirme adı verilen yeni özellik ile Chrome'un 64 sürümünde dosyalar daha hızlı bir şekilde inecek. Peki, bu paralel özelliği nasıl çalışıyor? 

İndirme işlemi 2 saniyeden daha uzun süre etkin olduğunda paralel indirme özelliği devreye giriyor. Chrome daha sonra indirme işlemi için 3 farklı paralel işlem yürütüyor. Bu sayede Chrome direkt indirilen dosya odaklanıyor. 

Eğer Chrome'un paralel indirme özelliğini kullanmak istiyorsanız; adres çubuğuna chrome://flags#chrome-parallel-download yazıp karşına çıkan ekrandan özelliği etkinleştirebilirsiniz.

Yorumlar
fatih
chrome 64 ne kardeş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.