İnternet

Çiftlik Bank'ın Uruguay'daki aracısı tutuklandı!

Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın aracısı Osman Naim Kaya Uruguay'da tutuklandı. Osman Naim Kaya'nın Türkiye'ye iade edileceği söyleniyor.

Çiftlik Bank'ta şok tutuklama kararı!

Çiftlik Bank olayında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son çıkan söylentilere göre; piyasayı 1 milyar TL tutarında dolandırdığı söylenen Mehmet Aydın'ın aracısı tutuklandı. Uruguay'da tutuklanan aracı Osman Naim Kaya'nın Türkiye'ye iade edileceği söyleniyor.

Hürriyet’in haberine göre; Uruguaylı yetkililer Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın’a karşı gizli bir soruşturma başlatmış durumda. Şimdilik gizli tutulan bu soruşturmanın nasıl sonuçlanacağı bilinmiyor. Ancak tahminlere göre; diplomatik bir gerginlik olmaması için Mehmet Aydın Türkiye'ye iade edilebilir.

Son gelen bilgiler; Mehmet Aydın'ın Uruguay'dan bir hafta önce kaçarak Brezilya'ya yerleştiğini gösteriyor. Çiftlik Bank kurucusunun gümrük kontrollerinin yapılmadığı Brezilya'ya kaçma olasılığı çok yüksek görünüyor. Bakalım önümüzdeki günlerde Çiftlik Bank mağdurları için bir hamle yapılacak mı?

Çiftlik Bank'ın Uruguay'daki aracısı tutuklandı! - Resim : 1

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.