İnternet

Çin taklitte yok artık dedirtti!

Çinliler teknolojik alandaki taklitlerini aşıp taklit yeteneğini artık daha da ilerletme peşinde


Çinliler teknolojik alandaki taklitlerini aşıp taklit yeteneğini artık daha da ilerletme peşinde. Alp Dağları eteklerinde bulunan turistik Hallstatt kasabasının taklidini yapacaklarını belirttiler. 

3 yıldan beridir çinli turistlerin akınına uğrayan Avusturya'daki Hallstatt kasabası Çin'de gözde tatil kasabası haline geldi. Bir çinli turistin kasabadaki bir otelde unuttuğu planda bütün kasabanın planının çizildiği anlaşıldı. 3 yıldan beridir bu kasabaya akın eden çinlilerin bütün kasabadaki evlerin, caddelerin, sahillerin fotograflarını çektikleri anlaşıldı. Taklidinin nasıl inşa edileceğine dair en ince ayrıntılar dahi planda yer alıyordu. 
1308610931_hllstt.jpg

Kasabanın taklidinin inşasına geçen ay Çin'in Huizhou şehrinde başlandığı belirlendi. Taklit kasabanın 20 bin metrekarelik alana 14.8 Milyar TL harcama yapılarak inşa edilecek olması hayli şaşırtıcı. Hallstatt kasabasındaki gölün bile inşa planının yapılmış olduğu belirtildi. 

Şimdiye kadar Çin, Rusya'nın son model SU27SK uçağını taklit ettiği ve j11B uçağını da ürettiği, İngiliz kraliyet ailesinin düğün taklitlerini yaptığı, Paris'in bile kopyasını Hangz kentine inşa ettikleri bilinmekte. Yanısıra taklit Ferrari ve Jaguar'ın da 2014'e kadar piyasaya sürülebileceği açıklandı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.