İnternet

Citrix, Vizyonundaki Yeni Açılımları Açıkladı

Citrix insanların birlikte daha iyi çalışmasını desteklemeye yönelik vizyonunun bir sonraki aşamasını açıkladı.

Citrix, Vizyonundaki Yeni Açılımları Açıkladı

“Software-Defined Everything” (Yazılım Tanımlı Her şey) doğru olan trend ile birlikte, BT’nin fonksiyonu evrilerek, masaüstleri, uygulamalar ve veriler için stratejik bir hizmet sağlayıcısı haline dönüştü. Citrix, bu trendi tüm iş yerlerini kapsayacak şekilde genişletiyor. Citrix, insanların her tür cihaz veya konumdan sorunsuz bir şekilde haberleşmesini, birlikte çalışmasını ve ilgili verilere sınırsız erişim sağlayarak çalışma tarzlarını değiştirmeyi hedefliyor.

Bu şekilde uygulamalar, masaüstleri, ağlar ve sunucular bulundukları bulut tipi veya altyapıdan bağımsız olarak işyeri mobilitesi için stratejik sanal araçlar haline geliyor. Her şeyden önce “Software-Defined Workplace” (Yazılım Tanımlı İş Yeri) bildiğimiz fiziksel alanları ve kaynakları tüm kullanıcılar için tüketici benzeri deneyimler sunan tamamen dijital olarak sanallaştırılmış iş alanlarına dönüştürüyor.

“Software-Defined Workplace” vizyonu, müşteriler için farklı boyutlarda önemli gelişimler sağlıyor. İşgücü içinse bu, daha fazla üretkenlik ve maksimum iş memnuniyeti anlamına geliyor. McKinsey Global Institute tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmada, yazılım tabanlı çözümlerle iş akışlarının optimum hale getirilmesi ve işbirliğinin sadece yüzde 20 oranında artırılmasıyla çalışanların her yıl 200 saat tasarruf sağlayacağı tahmin ediliyor.

“Software-Defined Workplace” sayesinde; çalışanların daha fazla katılımını sağlayarak insan gücü maliyetleri optimum hale getiriliyor; daha fazla verimlilik için çalışma tarzı, araçlar ve akışlardan liderlik bilgileri elde edilmesi hızlanıyor; kesinti ve felaketlere hazırlık etkinleştiriliyor, ofis, ekipmanlar ve işe geliş-gidiş kaynaklı karbon izi azaltılmış oluyor.

Citrix müşterilerine, keyif aldıkları, akıllıca entegre edilmiş, güvenliği tamamen sağlanmış ve her zaman kullanılabilir olan eksiksiz bir mobil iş alanı uygulamaları serisi ve altyapı çözümleri sunarak “Software-Defined Workplace” oluşturmalarına ve işletmelerine olanak tanıyor. Citrix çözümlerinin tasarım ilkeleri, birçok durumda, veri merkezinde bulunan ürünlerin oluşturduğu dağınık bir topluluk olan, fiziksel sunucular, ağlar ve depolama gibi “tesisat” altyapısını sanallaştırmaya odaklanmış olan rekabet ürünlerinin aksine, parçalarının toplamından daha büyük bir değer sağlama hedefi güdüyor. Ve bu yönüyle Citrix tam olarak da insan merkezli.

Müşterilerin “Software-Defined Workplace” oluşturmak için uygulama ve masaüstü sanallaştırma, mobilite yönetimi, ağ bağlantıları ve bulut hizmetlerinden faydalanmasını sağlayan Citrix, yeni vizyonu sayesinde BT hizmeti sunma, yönetme ve tüketme tarzını dönüştürmedeki liderliğini daha da geliştirecek.

Citrix CEO’su Mark Templeton şunları söyledi: “Citrix olarak uzun süredir şirketlerin “Software-Defined Workplace” avantajlarından faydalanmasına yardımcı olması için BT'yi destekleyerek, fiziksel alanların sanal alanlara dönüştürülmesiyle ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Yazılımın her şirketin işleyişindeki merkezi rolü göz önünde bulundurulduğunda bu, insanların ve şirketlerin çalışma tarzının geleceğini büyük ölçüde değiştirmek için büyük bir fırsattır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.