İnternet

Çocuklar için sanal alışveriş sitesi açıldı

13 ile daha küçük yaştaki çocuklara internette yasal alışveriş izni sağlayan, aynı zamanda ailelere limitleri belirleme imkanı veren ilk ödeme sistemi.

Çocuklar için sanal alışveriş sitesi açıldı

Anne ve babaların çocuklarına verdikleri harçlıkları biriktirip internetten alışveriş yapabilmeleri dijital ürün ya da elektronik cihazlarına aksesuar satın almaları için ABD'de yeni kurulan bir şirket sanal kumbarayı tanıttı.

1331424627_14919.jpg

Şirketin Genel Müdürü Jo Webber, San Francisco'da video oyun geliştiricileri toplantısında yaptığı açıklamada, yeni nesil çocukların internete bağlı olmak, arkadaşlarıyla oyun oynamak ve tüm çocukların yaptıklarını yapmak, bir şeyler satın almak istediklerini söyledi.

Webber, " Anne ve babaların internet alışverişleri için çocuklarına nakit para veremiyorlar kredi kartı verseler ki bu da felaket olur, her istediklerini satın alamayacaklarını söyleyecekler. Sanal kumbaranın bu sorunu çözdü ve bunun 13 ile daha küçük yaştaki çocuklara internette yasal alışveriş izni sağlayan, aynı zamanda ailelere limitleri belirleme imkanı veren ilk ödeme sistemidir. Anne babaların çocuklarına aylık cep harçlığını verebilecekleri ve onların da bir şifreyle bu paraya ulaşabilecekleri bir sistem kurduk " diye konuştu.

Virtual Piggy, şimdiden popüler inşaat oyuncakları satan Knex.com sitesinde kullanılmaya başlandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.