İnternet

Delicious.com'a erişim yasaklandı!

Delicious.com'a yapılan erişim yasağı herkesi şaşırttı.


Ünlü site Delicious.com'da günlük olarak kullandığınız, favori WEB sitelerini saklayabiliyordunuz. Şimdi bu siteye Türkiye'den erişim engeli geldi.

Sebebi bilinmeyen yasak 'İdari Tedbir' olarak gerçekleşti.  Dev video paylaşım sitesi YouTube'un engellenmesinden daha tuhaf bir yasakla karşı karşıya kaldık.

1344852982_delicious1317130064.jpg

Delicious.com sitesi, üzerinde içerik bulundurmuyordu ve sadece kullanıcıların online içeriklerini saklıyordu. Böyle bir site neden yasakladığı ve nasıl bir kural ihlali yaptığı merak konusu oldu. Karar ile ilgili şimdilik çok fazla bilgi verilmedi.

1344853005_engel1344848657.png

Delicious.com'a bağlanmak isteyenler, Google DNS başta olmak üzere DNS değiştirme yöntemiyle bağlanabilir. Bu siteye erişim işlemi yeni gerçekleştiği için bazı kaynaklardan siteye erişim hala mümkün durumda. Fakat kararda bir değişiklik olmaz ise 1 -2 gün içerisinde erişim tamamen engellenecek gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.