İnternet

Detay Maxinet'in sitesine engelleme geldi

Geçtiğimiz günlerde banka hesaplarına el konulan ve piramit sistemi olduğu ortaya çıkan Detay Maxinet'in sitesi de mahkeme kararı ile engellendi.

Detay Maxinet'in sitesi de engellendi

‘Sen yat bilgisayarın kazansın’ diyerek binlerce kişiden milyonlarca dolar toplayan Detay Maxinet platformunun sitesi mahkeme kararı ile engellendi. Engellemenin İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından talep edildiği ortaya çıktı. Hürriyet gazetesinden Dinçer Gökçe'nin haberine göre şirket avukatı bu erişim engeli kararına itiraz edecek.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişlerinin hazırladığı rapora göre Detay Maxinet sistemi üzerinden 18 bin 352 kişiden 16 milyon 256 bin 624 dolar toplandı. Toplanan bu paranın 5.6 milyon doları dağıtıldı. Bakanlığın ‘piramit sistem’ olarak nitelediği Detay Maxinet’in banka hesaplarına da geçtiğimiz günlerde bloke konulmuştu.

Hazırlanan rapora göre ‘piramit sistem’ olarak yorumlanan Detay Maxinet ile ilgili son gelişme, sitenin erişime kapatılması oldu. Bakanlık müfettişlerin hazırladığı rapor İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilirken, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK'ya gönderilen ‘sitenin erişime kapatılması’ yazısının da işleme konulduğu ortaya çıktı.

İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği sitenin erişime kapatılması yönünde karar verdi. Alınan bu hakimlik kararı 2018/3567 esas numarası ile kayda girdi. 13 Nisan’da alınan kararla birlikte www.detaymaxinet.com adresinde bulunan siteye giriş de yapılamıyor.

Yorumlar
Hasan
Mağdurlar ne olacak bilhassa hiç para Anlayanlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.