İnternet

Devleti sosyal medyada savunacak gönüllü gençler aranıyor!

Çin'de bir üniversite sosyal medyada devleti savunacak kişileri işe alacağını duyurdu.

Devleti sosyal medyada savunacak gönüllü gençler aranıyor!

Çin Komünist Partisi'nin sosyal medyada rejim yanlısı yorumlar yapmaları için yüzlerce kullanıcıya para ödediği bir süredir bilinen bir konuydu. Bu durumu bir adım öteye taşıyan ülkedeki bir üniversite bu iş için yayınlanan resmi bir ilan oldu.

1434481077_img20150616215016.jpg

Çin'in Mianyang Üniversitesi tarafından yayınlanan iş ilanında Çin'in başarılarını online ortama taşıyan ve çeşitli platformlarda hükümet yanlısı paylaşımlarda bulunacak vatansever kullanıcılar arandığı bilgisine yer verildi. Kısa sürede sosyal medyada ilgi çeken iş ilanında işe alınacak kişiye para ödenmeyeceğinin ve görevin gönüllülük esasına dayandığının da altı çizildi.

Bu ilanın malumun ilamı olduğunu belirten bazı kullanıcılar, Çin'de yüzlerce sosyal medya kullanıcısının para karşılığında Çin Komünist Partisi'ne çalıştığını ve her hükümet yanlısı paylaşım için kullanıcılara 50 Çin Cent'i ödendiğini belirtiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.