İnternet

Dikkat! internet faturalarınızı kontrol edin!

Siz de internet servis sağlayıcınızın size gönderdiği faturaları kontrol edin!

Dikkat! internet faturalarınızı kontrol edin!

Türkiye'nin internetini sağlayan servisi sağlayıcılarının geçtiğimiz günlerde  'Tahsisli Numara Bedelini' faturalara yansıtması tüketiciler tarafından kızgınlıkla karşılandı. Günümüzde bir çok servis sağlayıcı internet faturaları üzerine eklediği vergilerle kullanıcılar tarafından şikayet edilmektedir.

Türkiye'de internet kullanımının günden güne arttığını biliyoruz. Bu artışla birlikte servis sağlayıcıları arasındaki rekabet de her geçen gün artmaya devam ediyor. Artan rekabet şirketlerin sunduğu kampanyaya da yansıyor. Kampanyaların yanında bazı şirketler tarafından faturalara ne idüğü belirsiz yansıtmalar da yapılmıyor değil. Şikayetlerin olduğu web sitelerini açıp baktığımızda firmalar hakkındaki şikayetlerin sayısı bile belli değil.

1339237526_665x300-copy.jpg

Geçtiğimiz günlerde yine gelen şikayetler faturalara yansıyan ücretlerle alakalı oldu. Şikayetlerde, "Bizim yerimize numara tahsil edip faturayı bize kestiler" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

İnternet servis sağlayıcılarının tüketicilerden tahsil etmeye başladıkları "tahsisli numara bedeli" şikayet konusu oldu. Şikayet Portalı Şikayetvar'a gelen şikayetlerde internet hizmeti aldıktan sonra gelen faturaları inceleyen tüketicilerin 4.99 TL olan tahsisli numara bedelini görünce şok olduklarını ifade ettiler.

ÜCRET ALINMAYACAK DEMİŞLERDİ

"Nisan ayı faturamda 4.99 TL tutarında 'Tahsisli Numara Bedeli' kesintisi yapıldığını fark ettim. Abone olurken fiber internet üzerinden telefon hizmetini kendim açtırmıştım. Herhangi bir ücret alınmayacak demişlerdi. 1-2 ay sonra taksitli aktivasyon bedeli çıkmaya başladı faturalarımda. Aradığımda siz yanlış anlamışsınız dediler. İlk yapacağım şey bu ses hizmetini iptal ettirmek olacak."BANKALAR GİBİ HER HİZMETE ÜCRET

"Bu ay faturamı ödemeden önce bir bakayım dedim detaylara. 4.99 lira ek ücret eklemişler. Tahsisli numara bedeliymiş. Neyin nesi diye araştırdım diyorlar ki servis sağlayıcı herkese numara veriyormuş bağlatılan yeni başlanmış ücret alınmaya.Aradım müşteri hizmetlerini dedim beni kaç defa aradınız ben hepsinde istemediğimi belirttim zorla ürün mü satmaya çalışıyorsunuz. İptal ettiler fatura için de itiraz dilekçesi oluşturdular orda vs. Bankaların yaptığı hizmet ücretleri gibi tüketiciyi mağdur etmeye çalışıyorlar. Bu ayki faturalarınıza dikkat edin."

YERİME KARAR VERİP NUMARA TAHSİS ETMİŞ

"2 yılı aşkın internet hizmetini kullanıyorum. Taahhüdüm bitmeye yakın aradılar ve taahhüdümü uzatmak istediklerini ilettiler, uzatmayacağımı söyledim. Bu süreç yaklaşık 4-5 kere gerçekleşti. Geçen ay, Nisan faturamda 4.99 TL Tahsisli Numara Bedeli diye bir bedel olduğunu gördüm, çok önemli olmadığını ve limit aşımı veya taahhütsüz kullanım ile ilgili bir konu olduğunu düşünmüştüm.Oysa ki benim yerime karar verip numara tahsis etmiş. Bunu internetten konu ile ilgili araştırma yaptığım zaman öğrendim. 2 ay üst üste tahsil edilen bu bedellerin bir sonraki ayda tarafıma iade edilmesini ve bir daha onayım alınmadan kullanmadığım bir hizmet için mağdur etmemelerini talep ediyorum."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.