İnternet

Dikkat! Twitter'da radar var!

Bakın sosyal medya başka ne amaçlarla kullanılıyor!

Dikkat! Twitter'da radar var!

Sosyal mecralar ilginç haberlere konu olmaya devam ediyor. Radarlara karşı sürücülerin selektör yaparak birbirlerini uyarmasının ardından şimdi de trafik kontrol güzergahları sürücüler arasında sanal alemde paylaşılıyor. Artan trafik cezaları karşısında önlem almak isteyen sürücüler Twitter'a başvurdu.

1390250220_img20140120222809.jpg

İstanbul, İzmir ve Bursa adına açılan Twitter hesaplarından trafik çevirmesi ve radar kontrolü olan yerler an be an paylaşılıyor. Yeni yıl ile birlikte artan trafik cezalarına çözümü Twitter'da arayan kullanıcılar, trafik kontrol noktaları ve radar kontrolü olan bölgeleri paylaşarak birbirlerini uyarıyor.

'Bursa Radar ve Yol'u takip eden binlerce sürücü, Twitter hesaplarını aktif şekilde kullanarak ceza yemekten kurtulmayı amaçlıyorlar.Aynı zamanda kullanıcılar, yollarda gördükleri trafik kontrollerinin yanı sıra olumsuzlukları da paylaştıkları söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.