İnternet

Doğtaş Mobilya Artık Kaspersky Lab Tarafından Korunuyor

Mobilya devi Doğtaş; Kaspersky'a emanet.

Doğtaş Mobilya Artık Kaspersky Lab Tarafından Korunuyor

65 ülkede 200’ü aşkın mağazada yaklaşık 1200 çalışanıyla Doğtaş Mobilya, kalite ve müşteri hizmetleri açısından imrenilecek düzeydeki itibarını korumak için BT altyapısına da güveniyor. Etkin bir BT güvenlik çözümleri arayışında olan Doğtaş Mobilya, birçok çözümü inceledikten sonra Kaspersky Lab'te karar kıldı. Şirket, Kaspersky Lab'ın uzun süredir ortağı olan Penta'nın yardımıyla Kaspersky Endpoint Security for Business-Advanced sürümünü seçti. Birçok özelliğinin yanında çözüm, yeni tehditlere daha hızlı yanıt için otomatik güncellemelerle gelişmiş zararlı yazılım önleme teknolojileri içeriyor.

Doğtaş BT Müdürü Yavuz Selim Hindistan, işbirliğiyle ilgili şunları söyledi:“Her ne kadar şimdiye kadar tüm ciddi güvenlik ihlallerini engellemiş olsak da yüzleştiğimiz potansiyel siber güvenlik risklerinin tamamen farkındayız. Örneğin, çalışanlarımızın mobil cihazları yoğun bir şekilde kullanımının, BT sistemini performansa, gelirlere ve şirketin itibarına ciddi şekilde hasar verebilecek şekilde zayıflatmaktadır. Sağladığı kapsamlı güvenliğin yanı sıra özellikle mobil cihazlarla üstün çalışma performansı sunan Kaspersky Endpoint Security for Business çözümünü seçtik. Cihaz izleme ve kontrol açısından ihtiyaçlarımızı ve beklentilerimizi tam anlamıyla karşılıyor.”

1425899345_kas-endpoint-select.jpg

İşlerinin tamamen güvende olduğundan emin olmak isteyen Doğtaş Mobilya artık şifreleme, zayıf nokta tarama ve yama yönetimi gibi özellikleri kullanabiliyor, yeni risklerin merkezi olarak izlenmesi ve kontrolünün yanı sıra tamamı merkezi sistem yönetimi üzerinden web, cihaz ve uygulama kontrollerinden faydalanıyor.

Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Sertan Selçuk ise şunları söyledi:“Kaspersky Lab'ın her gün tespit ettiği yaklaşık 325.000 yeni zararlı dosya, DoğtaşMobilya kadar büyük olanlar da dahil olmak üzere her şirketin her geçen gün daha fazla güvenlik tehdidine maruz kaldığı anlamına geliyor. Ülkenin en başarılı, en dinamik ve siber güvenliğe özel önem veren şirketlerinden birinin tamamen kapsamlı çözümlerimiz tarafından korunuyor olmasından dolayı gurur duyuyoruz.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.