İnternet

Dünyada ilk! Gençlere özel internet tarayıcısı!

gnçtrkcll ve Yandex gençlere özel dünyanın ilk, internet tarayıcısını kullanıma sundu.


 Yandex genelde markalara özel tarayıcılarıyla biliniyor ve şirke tşimdi de gnctrkcll ile işbirliğine gitti ve gençlere özel internet tarayıcısını kullanıma sundu. Daha öncede futpol takımlarına özel tarayıcılara şahit olmuştuk. gnctrkcll Yandex.Browser ile gnçtrkcll’liler internette aradıkları her şeye daha kolay ve daha hızlı bir şekilde ulaşabilecek. gnçtrkcll Yandex.Browser Turbo modu, akıllı arama satırı, favori siteler çubuğu, farklı bilgisayarlarda veri eşitleyebilme* ve arka plan resimleriyle kolayca kişiselleştirme gibi gelişmiş özelliklerinin yanında, güvenli bir internet deneyimi sunuyor.

Yandex ile Türkiye’nin en büyük gençlik kulübü gnçtrkcll, dünyada gençlere yönelik bir ilki hayata geçiren işbirliğine imza attı. Bu işbirliği gnçtrkcll’lilerin kendilerine özel bir internet tarayıcısına sahip olmaları anlamına geliyor. Bu sayede gnçtrkcll, sıradan çözümlerle yetinmeyen gençlerin en fazla vakit geçirdikleri ortam olan internette de fark yaratıyor.

1374252324_yandex-gngtrkcll.jpg

Popüler internet tarayıcısının en son sürümü olan Yandex.Browser 1.7’nin gnçtrkcll için özel olarak tasarlanan sürümünü gnctrkcll.yandex.com.tr veya gnctrkcll.com/yandex adresinden bilgisayarlarına indiren gençleri, akıllı arama satırı ve Turbo modu özellikleriyle hızlı ve rahat bir internet deneyiminin yanı sıra, kişiselleştirebilecekleri ve sadece gnctrkcll’e özel arka plan tasarımları içeren bir tarayıcı bekliyor. Yeni tarayıcı ayrıca, başka bilgisayarlarda kurulu Yandex.Browser kurulumlarındaki kişisel ayarlara her yerden ulaşma, Kaspersky anti-virüs sistemive Tablo adı verilen favori siteler çubuğu gibi diğer özellikleriyle de gençlerin aradıkları kullanışlı, güvenli ve hızlı internet tarayıcısı çözümü olacağını gösteriyor.

1374252529_gnctrkcllyandex.jpg

Sevilengül: “gnçtrkcll’li olmanın ayrıcalığını yaşatacak bir tarayıcı”

gnçtrkcll ve Yandex arasındaki işbirliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, şunları kaydetti:

“gnçtrkcll’lilere her zaman en iyi ve en yeni deneyimleri sunmak için çalışıyoruz. Gençler yenilikleri kullanma konusunda son derece hevesli. İnternet ise gençlerin büyük çoğunluğunun uzmanlık alanı. Kendi ihtiyaçlarını çok iyi biliyor, onları karşılayacak ürünleri bulmak konusunda da son derece araştırmacı davranıyorlar. Son dönemdeki dinamik tavrıyla arama motoru ve internet tarayıcısı sektöründe rekabeti artıran Yandex, gelişmiş çözümleriyle gençlerin bekledikleri hızı, esnekliği, kişiselleştirmeyi mümkün kılıyor. Bu işbirliğimiz sayesinde online dünyada aradıklarına en kolay şekilde ulaşan gençler aynı zamanda kendi gündemlerindeki güncel gelişmelerden haberdar olacak, kendilerine özel ve gnçtrkcll’li olmanın ayrıcalığını yaşayacakları bir tarayıcı ile işlerini görebilecekler. Bu işbirliğinin gerçekleşmesindeki çabalarından dolayı başta Yandex.Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ olmak üzere tüm Yandex çalışanlarına ve gnçtrkcll ekibine teşekkür ederim.”

Sezer: “Yandex ve gnçtrkcll’den dünyada bir ilk”

Yandex.Türkiye Pazarlama Bölüm Başkanı Cem Sezer ise işbirliği ile ilgili olarak: “Yandex.Türkiye olarak ürün ve hizmetlerimizi gençlere ulaştırmak ve günlük ihtiyaçlarına yanıt verebilmek amacıyla ülkemizin lider telekomünikasyon ve teknoloji şirketi Turkcell’in gençlik kulübü gnçtrkcll ile dünyada bir ilk olan böylesine yenilikçi bir projeye imza atıyor olmak son derece mutluluk verici. Tüm gnçtrkcll’li gençlerin İnternet’e açılan pencereleri olacak olan ve kendilerine özel olarak tasarlanan gnçtrkcll-Yandex.Browser’i severek kullanacaklarına inanıyorum.  gnçtrkcll ve Yandex olarak mobil ve çevrimiçi platformlarda gerçekleştireceğimiz stratejik işbirliklerimizin bir başlangıcı olarak gördüğüm bu heyecan verici projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

gnçtrkcll-Yandex.Browser 1.7’nin öne çıkan özellikleri 

  • Akıllı Arama Satırı: Akıllı satıra hem sitelerin adresleri, hem de arama sorguları girilebilir. Akıllı arama satırı, kullanıcılara adres veya sorgu yazımı sırasında ipuçları verir ve ayrıca diğer arama motorlarında veya Vikipedi’de hızlıca arama yapmaya da olanak sağlar.
  • Tablo (Favori siteler): Kullanıcıların en sık ziyaret ettiği sayfalara hızlı erişim sağlayan Tablo, ayrıca hava durumu, trafik, sosyal ağlardan bildirimler gibi güncel bilgileri de içerir.
  • Turbo modu: İnternet bağlantısı hızı düştüğünde Turbo modu otomatik olarak devreye girer. Bu teknoloji sayesinde ziyaret edilmek istenen sayfaların içeriği sıkıştırarak daha hızlı yüklenmesi sağlanır. Turbo modu, sayfaların açılmasını hızlandırmakta kalmayıp internet kullanım kotasından tasarruf da sağlar.
  • Kişiselleştirme: Tablo’nun açıldığı sayfa, fonuna bir arkaplan resmi atanarak kişiselleştirilebilir. Kullanıcılar öntanımlı görsellerden birini seçebildikleri gibi diledikleri herhangi bir görseli yükleyerek de arkaplan resmi olarak kullanabilir.
  • * Veri eşitleme (Senkronizasyon) özelliği: Bu özellik sayesinde kullanıcılar, tarayıcılarının çeşitli ayarlarını ve kaydetmiş oldukları yer imlerini tek bir tıkla başka bir bilgisayarda kurulu Yandex Browser’a aktarabilir. Böylece kişisel ayarlara her an her yerden ulaşılabilir.
  • Güvenlik: Kaspersky anti-virüs sitemi, kullanıcıları zararlı içerik barındıran sitelere karşı uyarır ve bilgisayarlara indirilen dosyaları otomatik olarak virüslere karşı tarar. Ayrıca, HTTPS güvenlik protokolü kullanılarak Yandex’in bulut tabanlı veri depolama servisi Yandex Disk’in sunucularında yedeklenen veriler, bu sayede Yandex.Browser yüklü bilgisayarlar bozulduğunda bile kaybolmaz ve her zaman erişilebilir olmaya devam eder.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.