İnternet

Türk Telekom fiberde hızlandı

Türk Telekom CEO'su ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı.

Türk Telekom fiberde hızlandı

Türk Telekom CEO’su Hakam Kanafani, fiber abone tabanının ikinci çeyrekte yüzde 31 artış göstererek 361 bine ulaştığını açıkladı.

İkinci çeyrek sonuçlarını açıklayan Türk Telekom Grubu Yöneticisi Hakam Kanafani, Türk Telekom’un 3,4 milyar TL gelir ve 1,3 milyar TL FAVÖK’e ulaşarak 2013’ün ikinci çeyreğini finansal performans ile tamamlandığını açıkladı.

Kanafani, genişbant ve mobil faaliyetlerde devam eden büyümenin 2. çeyrekte yıldan yıla yüzde 6 seviyesinde bir gelir artışı sağladıklarını söyledi ve şöyle devam etti.

1374154599_fiber.png

"Kurumsal müşterilerimizle ilişkilerimizi daha da iyileştirerek daha yüksek hızda yeni teklif ve çözümler sunuyoruz. Geliştirilen bulut hizmetlerimiz ile verimlilik sağlayarak kurumsal müşterilerimizin performanslarını artırmalarına yardımcı oluyoruz. Genişbantta gelirlerimiz yıldan yıla yüzde 9 büyüdü. İkinci çeyrek genişbant için mevsimsel olarak durgun bir dönem olmasına rağmen, yeni paket tekliflerimiz ve cihaz kampanyalarımızla, Lokum ürününün kademeli olarak sona erdirilmesinin etkisini hariç tuttuğumuzda, net 34 bin genişbant abonesi kazandık."

Ayrıca "Fiberle beslenen üst paketlere geçiş trendi bu çeyrekte de devam etti. Fiber abone tabanımız ikinci çeyrekte yüzde 31 artış göstererek 361 bine ulaştı" ifadelerini kullanan Kanafani, "Mobil tarafta Avea yıllık bazda yüzde 17 gelir büyümesi ile çift haneli büyüme başarısını sürdürdü. Mobil abone sayısı ikinci çeyrekteki net 161 bin abone kazanımı ile 13,9 milyona ulaştı. Mobil data, yüzde 30’a ulaşan akıllı telefon penetrasyonunun olumlu etkisi ile Avea için mobil büyümenin öncü kuvveti olmaya devam etti. Avea’nın pazardaki en yüksek akıllı telefon penetrasyonuna sahip olması mobil data büyümesinden daha fazla yararlanmamızı sağladı." Dedi.

Yorumlar
Misafir
Ttnet abone sayisi yükseltmiyor millet zorun almak zorunds kalıyor alternatif yok hat olmadan internet vermiyor hicbir sunucu her halikarda ttnet te gebesin örnek evinizdeki ev telefonu önceden konuştun kadar oderdin şimdi konussanda konusmasanda en düşük tarifeden fatura ediyorlar burda devletin faktörü var biz ses cikarmadimiz surece somurulmeye devam edecez sesini cikaranlarada bu ulkede yapilmayan kalmiyor vay halimize vay
Cevapla
ruuj
Bu ttnet in tekeline kaldigi icin ortam hakkaten uzuluyorum.Bir sorun oldugunda yerinde kontrol vericek teknik servisleri bile yok.İnternetinde sorun oluyor ariyorsun cozulmuyor hemen modeminizde sorun vardir diyorlar.Superonline fiberinde heryere ulasmasini engelliyorlar bide
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.