İnternet

Dünyanın en büyük profesyonel ağı LinkedIn artık Türkçe

Türkiye' de 600


Türkiye' de 600.000 profesyonelin kullandığı, 1000' den fazla aktif gurubu olan ve dünya çapında 100 milyon civarında üyesi bulunan LinkedIn, Türkçe desteğine bugün kavuştu.

LinkedIn EMEA Bölgesi Genel Müdürü Ariel Eckstein yaptığı açıklamada, "Avrupa'da halen 25 milyondan fazla profesyonel, LinkedIn'de kendi profesyonel kimliklerini oluşturuyor, kendi network ağlarını kuruyor ve LinkedIn üzerinden görüş ve fırsatlara ulaşıyor. LinkedIn' in artık Türkçe kullanılabilmesi LinkedIn' e katılacak Türk profesyonellerin sayılarının artmasına katkıda bulunacak. Türkiye' deki üye tabanımız halen artış gösteriyor ve LinkedIn' in buradaki büyüme potansiyelinin büyük olduğuna inanıyoruz. Yerel dil seçeneğinin sunulması, çoğunlukla lokal LinkedIn' in kullanıcıları arasında yeni bir jenerasyonun oluşmasına zemin hazırlıyor ve bu da tüm kullanıcılar için yeni bir boyut getirmektedir" seklinde konuştu.

Türkiye' deki LinkedIn üyeleri çoğunlukla; Bankacılık, Telekomünikasyon ve Eğitim alanlarında çalışıyor.

Ayrıca en çok üyesi olan şirketlere bakacak olursak; Turkcell, Mynet ve Akbank ilk sıralarda yer alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.