İnternet

Dünyanın en zengin insanı artık Bill Gates değil!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, yıllar sonra dünyanın en zengin insanı unvanını kaybetti. İşte dünyanın yeni en zengin insanı!

Dünyanın en zengin insanı artık Bill Gates değil!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in, yıllarca dünyanın en zengin insanı olduğu bir şehir efsanesi gibi kulaktan kulağa yayılmıştı. Ancak bu bir efsane değil gerçeğin ta kendisiydi. Ancak Bill Gates yıllar boyunca koruduğu dünyanın en zengin insanı unvanını bu yıl kaybetti.

İnternet alışverişinin artması ile yükselen ve teknoloji işine de giren Amazon, son yılların yükselen yıldızları arasında yer alıyor. Bu yükseliş, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'a yaramış gibi görünüyor. Jeff Bezos, bu yıl Amazon'un kazanç raporu ile dünyanın en zengin insanı unvanını eline almış oldu.

Jeff Bezos ile Bill Gates arasında 1 - 1.5 milyar dolar gibi bir fark bulunuyordu. Bill Gates, servetini 90 milyar dolarda sabitleyince, Jeff Bezos 90 milyar doların üzerine çıkarak dünyanın en zengin insanı tahtına oturmayı başardı.

1501226915_jeff.jpg

Dünyanın en zengin insanı unvanını Bill Gatesi ilk defa kaybetmiyor. Bundan önce de tahtı kaptıran Bill Gates, önemli hamleleri ile tahta tekrar oturmayı başarmıştı. Windows 10 ile büyük bir beğeni toplayan Microsoft, satış rakamları ve gelirleri ile yıl sonuna doğru koltuğu tekrar Bill Gates'e devrettirecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.