İnternet

Dünya'nın yarısından fazlası hala internet yüzü görmedi

Şimdilik Dünya'nın yarısı Pokemon kovalıyor gibi görünse de aslında yarısından fazlası hala çevrimdışı.

Dünya'nın yarısından fazlası hala internet yüzü görmedi

Dünya'nın şu anda bilinen nüfusu yaklaşık 4 milyar.Fakat yapılan tahminler nüfusun %53'lük kısmının yılın sonlarına doğru çevrimdışı kalacağı yönünde.ITU(Uluslarası Telekominiasyon Birliği)'nin aktardığı bilgilere göre Avrupa'da en çevrimiçi olan bölgelerde bile nüfusun %20.9'u internete bağlı değil.En az çevrimiçi olan Afrika'da ise %74.9'u internete bağlı değil.

Gelişmiş birçok ülkede 5 kişiden 4'ü çevrimiçiyken gelişmekte olan ülkelerde 5 kişiden 2'si çevrimiçi.ITU'nun belirttiği ve 'az gelişmiş ülkeler' olarak sıraladığı Haiti, Etiyopya, Myanmar ve Yemen bölgelerde internet kullanan insanların yüzdesi ise sadece 15.2.

1469379345_gfngnfynyh.jpg

Bunun dışında Google ve Facebook gibi devlerin konuyla ilgili çalışmaları çevrimdışı insanların hepsini internete bağlamanın oldukça uzun bir zaman alacağını gösteriyor.Tahmin de edebileceğiniz internet maliyeti bazı ülkelerde gereksiz bir şekilde çok fazla.Bu da o ülkelerde internete bağlanabilmeyi daha da zorlaştıran etmenlerden bir tanesi.

Oldukça yavaş olan giriş segment internet gelişmekte olan bazı ülkelerde oldukça uygun olsa da çoğu yoksul ülkede hala oldukça pahalı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.