İnternet

e-Devlet alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmeti açıldı!

e-Devlet alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmeti sayfası, an itibariyle kullanıma açıldı. Artık alt-üst soy bilginizi sorgulayabilirsiniz.


Türkiye'nin dijitalleşmede en büyük adımı olan e-Devlet, geçtiğimiz günlerde alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmeti ile karşımıza çıkmıştı. Alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmeti sayesinde, e-Devlet kullanıcıları 1800'lü yıllara kadar soyağaçlarını sorgulayabiliyordu.

Yoğun bir ilgi gören alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmeti, bir süreliğine askıya alınmıştı. Bu olaylardan sonra Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bu hizmetin çok yakında yeniden devreye gireceğini açıklamıştı.

Bugün ise e-Devlet alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmeti sayfası kullanıma açıldı. Ancak çoğu kişi; "Alt ve Üst Soy belgeniz E-Devlet üzerinden üretilememektedir. Lütfen belge temini için en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat ediniz." uyarısı ile karşılaşıyor.

Bu uyarının neden geldiği henüz bilinmiyor. Tahminlerimize göre; 1-2 gün içerisinde sistem tam anlamıyla oturacak ve stabil çalışacaktır.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.