İnternet

Samsung'da şok ayrılık!

Samsung CTO'su Injong Rhee, terfi almasından tam 1 ay sonra firmadan ayrıldı. Injong Rhee'nin yeni yuvası ise Google oldu.


Samsung'un mobil bölümüne tam bir ay önce CTO olarak atanan Injong Rhee, bugün süpriz bir şekilde yuvasını terk ettiğini duyurdu. Samsung cephesinde şok etkisi yaratan bu ayrılığın ardından Injong Rhee, Google'a geçti.

Samsung Knox ve firmanın mobil ödeme sistemi olan Samsung Pay gibi güvenliğin üst seviyede tutulduğu projelerde çalışan Injong Rhee'nin ayrılışı, Samsung için büyük bir kayıp olarak gösteriliyor.

Rhee, bu ayrılığın ardından Google cephesinde Nesnelerin İnterneti bölümünde işe başladı. LinkedIn hesabı üzerinden sessiz sedasız yapılan bu duyurunun ardından, Samsung'daki boşalan CTO koltuğuna kimin oturacağı henüz bilinmiyor.

Samsung'daki güvenlik konusundaki birikimlerini rakip firma Google'a taşıyacak olan Injong Rhee'nin, bu yıl bitmeden büyük bir proje üzerinde çalışması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.