İnternet

E-Ticaret Sitelerine Büyük İlgi

E-Ticaret Sitelerine Büyük İlgi Gösteriyoruz


Türkiye e-ticaret sektörünün önemli kısmını temsil eden Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD), comScore ile yaptığı görüşmelerde e-ticaret sitelerine günde yaklaşık 4 milyon kişi ziyaret ediyor.

1346765870_8.jpg


Türkiye’den ziyaret edilen yerli ve yabancı 730’dan fazla siteyi kapsayan liste private shopping, online alışveriş, teknoloji ve karşılaştırmalı alışveriş alanlarında hizmet veren e-ticaret sitelerinde farklı sonuçlara neden oldu.

Perakende kategorisinde elde edilen genel sonuçlar incelendiğinde Haziran ayı içerisinde toplamda 18 milyon 319 bin tekil ziyaretçi alındığını günlük ortalama ziyaret sayısının ise 3 milyon 859 bin olduğu biliniyor. Toplam sayfa gösterim sayısının 1 milyar 901 milyon olarak belirlendiği değerlendirme sonucunda perakende kategorisinde faaliyet gösteren e-ticaret sitelerinde geçirilen ortalama sürenin de 6,1 dakika olduğu sonuçlar arasında yer aldı.

Bir başka değerlendirme ise Private Shopping (Özel Alışveriş). Private Shopping (Özel Alışveriş) siteleri aylık ortalama 4,96 dakika ile kullanıcıların en uzun süre vakit geçirdiği yerler oldu.

Yorumlar
hirdavatfirsati.com
Başarılı bir araştırma olmuş, firmamıza ait www.hirdavatfirsati.com online satış sitemiz için bize önemli bilgiler verdi. Teşekkür ederiz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.