İnternet

Eşinin Gmail hesabına girince tutuklandı!

Tek suçu karısının e-postalarını okumak olan bu adam, bakın nasıl bir cezayla karşı karşıya kaldı


Tek suçu karısının e-postalarını okumak olan bu adam, bakın nasıl bir cezayla karşı karşıya kaldı...

İlginç hapis cezası...

Rochester Hills'de yaşayan bir adam, karısının e-postalarını okuduğu için 5 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kaldı.

Oakland kenti savcıları, Michigan eyaletindeki bir yasaya dayanarak 33 yaşındaki Leon Walker'ın, normalde ticaret sırlarını ve kimlik bilgilerini çalanlara karşı uygulanan bir yasayla yargılanmasını talep ediyor. Adamın suçu ise, eşi Clara Walker ile ortak kullandıkları bilgisayardan, eşinin e-posta hesabına girmiş olması.

Eşinin şifresini kullanarak, Gmail hesabına giren adam, karısının bir başkasıyla ilişkisi olduğunu öğrendi. Şu anda, 7 Şubatta mahkeme önüne çıkmayı bekleyen Leon Walker, bu ayın başlarında sonuçlanan boşanma davasıyla da karşı karşıya kaldı.

Uzmanlar, söz konusu yasayı ilgilendiren suçlamanın ilk kez küçük bir olayda kullanıldığını ve suçlamayı kabul ettirmenin zor olabileceğini belirtiyor.

Ülkede boşanmaların yüzde 45'i bir şekilde e-posta, Facebook ve diğer çevrimiçi kişisel bilgilere müdahale etmekten kaynaklanıyor. Ancak bu davalarda eylem suç niteliğinde olmayıp, sadece boşanma gerekçesi olarak gösteriliyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.