İnternet

Eski sevgilinizi satışa çıkartın!

eSs (Eski Sevgilini Sat) sitesi, ilişki yorgunu kadın ve erkekler eski sevgililerini geride bırakmada psikolojik destek sağlıyor

Eski sevgilinizi satışa çıkartın!

Eski sevgililer” satışa geldi!

Otomobil, konut, tekne ve elektronik eşyadan sonra ikinci el eski sevgililer de internet üzerinden satışa çıktı. Ayrılık acısı çekenler ya da sevgilileri, eşlerini çekiştirmek isteyenleri bir araya getiren eskisevgilinisat.com (eSs) yayına başladı.

Yaşadığı bir ayrılığın ardından kadın girişimci tarafından hayata geçirilen eSs, insanların depresif ya da eğlenceli anılarını, hallerini ortak paylaşım ve teselli yolu ile azaltmayı, paylaşmayı hedefliyor.

Ayrılık süreçlerinde insanların depresif ve sancılı bir döneme girdiği bilinirken, eskisevgilinisat.com, ilişki yorgunu kadın ve erkeklere eski sevgililerini geride bırakmada psikolojik destek sağlıyor.

1440073193_ess-gorsel-1.png


“Bildiğin bi falcı var mı?”

İnternet sitesinde satıştaki eski sevgililer, biz şimdi neyiz, bildiğin bir falcı var mı ve Selam ben eski sevgili başlıkları yer alırken, platform aynı konu hakkında muzdarip olan insanların içini dökerek rahatlamasını sağlıyor.

Kullanıcılar üye olduktan sonra biten ya da bitmeye yüz tutan ilişkilerini diğer üyelerle paylaşıyor ve mecranın keyifli kısmı bundan sonra başlıyor.

Üyeler girilen entry'e kız haklı, erkek haklı ve hayırlısı olsun diye not verirken, kullanıcılar hissettikleri ile kullanıcıların yorumları arasında karşılaştırma yapma şansı buluyor.

Benzer ayrılıkları yaşayan ya da aynı duyarsız erkek arkadaştan şikayetçi olan kullanıcılar ise entry'nin altına yorum yaparak görüş bildirebiliyor.

1440073270_ess-gorsel-2.png

“Kadınlar şimdi de eski sevgililere karşı birleşti

Sosyal medyada sık sık yapılan eski sevgili atar ve giderlerini tek bir yerde toplayan site, "Barışsanız da kurtulsam", "Yeter unut şunu", "O kız sana göre değildi hacı zaten boşver", "Olum sana kız mı yok?", "Boşver tatlım sen onu kaybetmedin o seni kaybetti", "Taksim'de çok iyi bi falcı varmış kızımmmm" gibi cümleleri internet üzerinden doğru isimlerle tartışmaya imkan veriyor.

İnternet sitesi her kesimden renkli kullanıcı profiliyle ilgi çekerken, erkekler de kendilerini savunabiliyor. Selam ben eski sevgili başlığı altında erkekler genelde "aslında durum bildiğiniz gibi değil" temalı içerikler paylaşırken, sitede kadın dayanışması öne çıkıyor.

1440073283_ess-gorsel-3.png

Mandal karşılığı satılık

Sitede yer alan entry’lere bakıldığında oldukça ilginç hikayeler gözde çarpıyor. Eski sevgilisini mandal karşılığı satan da var, spor salonu üyeliğine bırakan da…

1440073294_ess-gorsel-4.png

İlgi çekici Yenilikler Yolda

Sitenin Dijital Medya Yöneticisi Gözde Serimer yaptığı açıklamada, sitenin samimi ve seviyeli paylaşımların yer aldığı eğlenceli bir "geyik" platformu olacağını belirterek, mecranın hangi noktaya evrileceği konusunda kullanıcı eğilimlerini de dikkatle takip ettiklerini anlattı.

Sosyal medya üzerinde sık sık yapılan eski sevgili göndermelerini ortak bir mecraya taşıdıkları için oldukça ilginç ve destekleyici mailler aldıklarını bildiren Serimer, bundan sonraki süreçte de mimariyi gelen geri bildirimlere göre kurgulayacaklarının bilgisini verdi.

Başlangıçta, siteyi hayata geçiren girişimcinin kadın olması dolayısıyla daha dişi tasarlanan siteye şaşırtıcı şekilde erkek kullanıcı ve üyenin de oldukça yüksek oranda katılım sağladığına işaret eden Serimer, bunun kendileri için ilginç ama sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi.

İnternet üzerinden arkadaşlık, sosyalleşme, mesajlaşma ve akla gelen hür türlü paylaşım için içerik yaratıldığını ancak, eSs’nin sadece belirli bir odak tema üzerine kurgulanan tek platform olduğunu dile getiren Gözde Serimer, ilk etaptan sonra, sevgili CV'si, sadece ayrılık haberlerinin yer aldığı haber modülü, sohbet ve video mesaj, kullanıcıların moral vermek için birbirine çikolata, çiçek göndermelerini ya da eski sevgili eşyalarını gözlerinin önünde tutmamak için birbirlerine hediye etmelerini sağlayacak yenilikleri de siteye ekleyeceklerinin müjdesini verdi.

Serimer ayrıca detaylarını daha sonra duyuracakları ve ihtiyacı olan çocuklara kitap gönderimi yapacakları bir sosyal sorumluluk projesinin de siteye entegre şekilde yakın zamanda hayata geçirileceğini aktardı.

"Bu site bizim jenerasyonun sığınılası limanı olacak" diyen Serimer, insanların bu mecrada ikinci ele düşme korkusuyla partnerlerine daha özenli davranmasını beklediklerini söyledi.

Mobilde rahat kullanmayı sağlamak amacıyla responsive olarak tasarlanan www.eskisevgilinisat.com sitesinin 3 hafta sonra android markette yer alacağı bilgisini de veren Serimer, yakın zamanda İOS'da da hizmet vereceklerini açıkladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.