İnternet

Eutelsat ve Facebook uydudan internet sağlayacak!

Eutelsat Communications ve Facebook daha fazla Afrikalı’nın internet erişimini sağlamak için uydu teknolojilerinden faydalanılacak ortak bir projede anlaştı. Eutelsat benzer bir hizmeti 5 yıldır Avrupa’da ve Türkiye’de distribütörleri aracılığıyla veriyor


Dünyanın lider uydu operatörlerinden Eutelsat Communications ve Facebook daha fazla Afrikalı'nın internete erişimini sağlamak için uydu teknolojilerinden yararlanacak yeni bir girişimde ortaklık başlatıyor. Spacecom ile birkaç yıllık bir anlaşma yapan iki şirket, ileride gönderilecek özel uydunun tüm geniş bant kapasitesinden yararlanacak ve uydu kapasitesi, Ana yer istasyonları ağı ve kullanıcı terminallerden oluşan özel bir sistem kuracak. Sahraaltı Afrika bölgesinde geniş alanlara ulaşmayı hedefleyen Eutelsat ve Facebook, internet'in ekonomik ve sosyal avantajlarından mahrum kalan çok sayıda kullanıcının veri bağlantısını hızlandırmak için gereken donanıma sahip olacak.

Çözülemeyen talepleri karşılamak için en gelişmiş uydu teknolojisi

En gelişmiş uydu teknolojilerini kullanan Eutelsat ve Facebook, sabit ve mobil yeryüzü şebekelerinin menzili dışında kalan çok sayıda Afrikalı kullanıcının çözülemeyen bağlantı taleplerini karşılamak için tasarlanmış uydu üzerinden internet hizmetleri sunacak. Uydu ağları düşük-orta yoğunlukta nüfus barındıran bölgelerdeki insanları ekonomik bir şekilde birbirine bağlamak için son derece uygun.

Eutelsat Türkiye’de 5 yıldır uydudan internet hizmeti sağlıyor

Eutelsat, Afrika bölgesinde Facebook ile ortaklaşa gerçekleştireceği uydudan internet hizmetini yaklaşık 5 yıldır Avrupa ve aynı anda Türkiye’de de sağlıyor. Türkiye’de distrübütörleri aracılığı ile sunduğu internet hizmetini, genişbant teknolojisi markası tooway™çatısı altında gerçekleştiriyor. Fiber kablo teknolojilerinin ulaşamadığı ve GSM şebekelerinin zayıf olduğu zorlu coğrafyalarda bile kaliteli bir internet hizmeti sunan tooway™ , 22 Mbps'ye kadar olan indirme ve 6 Mbps'ye kadar olan yükleme hızlarıyla Avrupa'daki en hızlı geniş bantlı uydu internet erişimini sağlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.