İnternet

Facebook Uydu Gönderiyor

Facebook Uydu Gönderiyor! Detaylar haberimizde...


Hepinizin bildiği üzere Facebook'un kurucusu Mark Zuckenberg uzun zamandır katıldığı çoğu söyleşide dünya genelinde bir bedava internet hattı oluşturma projesinden bahsediyordu. Bu bağlamda uzayda bir uyduya ihtiyaç duyacak olan Facebook, bu uydusunun çalışmalarını yarılamış durumda. Uzaya 2016 yılı içerisinde uydusunu göndermeyi planlayan Facebook, Eutelsat ile ortak yapacakları çalışma ile uzun zamandır bahsettikleri "internet.org" projesini hayata geçirecek.

Yaptığı bu proje ile internete bu zamana kadar girememiş kesim ile de bağlantı halina olmayı hedefleyen Mark Zuckenberg "Gezegenimizin ötelerine gitmeyi gerektirse bile, tüm dünyada bağlantı sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz." açıklamasını yaptı.

Tabii bir de bu işin internet sağlayıcıları yönü olduğunu da unutmamak lazım. Dünya genelindeki internet sağlayıcı şirketler ise bu durumdan hiç memnun değiller. Facebook'un bu projesini haksız rekabet olarak görmekteler.

Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.