İnternet

Facebook arkadaşınız olmayan birisini fotoğrafta nasıl etiketlersiniz?

Facebook ipuçlarını vermeye devam ediyoruz


Facebook dünyanın en kalabalık sosyal ağı. Bu sosyal ağda arkadaşınız olmayan birini kendi yüklediğiniz bir fotoğrafta etiketlemeniz imkansız bir durumdur. Facebook istenmeyen fotoğraflarda kişilerin etikeltlenebileceğini öngördüğü için bu özelliği en başından beri kapalı tutmaktadır. Bunun haricinde yapılabilecek bir şey vardır ki o da arkadaşınız olmayan birinin fotoğrafında kendinizi etiketlemektir.

Bunun için öncelikle arkadaşınız olmayan kişinin fotoğrafını açtıktan sonra sol aşağıda yer alan Fotoğrafı Etiketle butona tıklıyoruz. 

1422958343_ekran-alintisi.png

Daha sonra fotoğrafın hangi kısmında etiketlemek istiyorsanız oraya tıklıyorsunuz ve kendinizi buraya etiketleyebiliyorsunuz. Bu noktada unutulmaması gerekn bir durum var ki o da fotoğrafın gizlilik ilkesidir. Hiç arkadaş olmadığınız birinin fotoğrafını ancak  Herkese Açıksa görebilir ve kendinizi etiketleyebilirsiniz.

1422958572_ekran-alintisi-2.png

Bu işlemi yapınca artık etiketleme bitti zannediyorsanız yanılıyorsunuz; lakin karşı tarafın bunu onaylaması gerekmekte. Android bir telefon kullanıyorsanız bu onaylamayı ancak tarayıcıdan girerek yapabilirsiniz. iOS cihazların program üzerinden de onay kutucuğu getirdiğini belirtelim ama Android kullanıcıları onay için mutlaka tarayıcıdan Facebook'a girmeliler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.