İnternet

Facebook bazı mesajları engelliyor mu?

Facebook yorumlarda gerçek zamanlı analize başlamış olabilir.

Facebook bazı mesajları engelliyor mu?

Facebook'un yeni bir özelliği keşfedildi. Bu özelliğe göre Facebook, ilgisiz veya uygun olmayan mesajları engelliyor ve karşı tarafa göndermiyor.

1336557202_mesaj.jpg

Carnegie Mellon öğrencisi Max Woolf'a Facebook'ta cevap verirken yazdığı mesaj, Facebook'un mesajı uygunsuz olarak algılamasına ve onu engellemesine neden olmuş. Yukarıda gördüğünüz mesajda Facebook, yapılan yorumun ilgisiz veya uygunsuz olduğunu söylüyor ve şöyle uyarıda bulunuyor: "Yorumlarınızın engellenmemesi için gönderiye pozitif yönde katkıda bulunduğundan emin olun." Scoble'ın söylediğine göre mesajında sakıncalı bir içerik bulunmamasına rağmen Facebook mesajı engellemiş.

Scoble, Facebook'un yorumlarda gerçek zamanlı analize başlamış olduğunu düşünüyor. Ayrıca bu mesajın Facebook'un sayfa yönetimi sisteminde bulunan kara liste ile ilgisi olabileceği de söylentiler arasında. Ancak mesajın Woolf'un profiline yazılması ve ayrı bir sayfa olmaması, bu iddiaları çürütüyor. Facebook'un yorumları incelemeye ve içeriğe göre engellemeye yönelik bir sistem geliştirdiği düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.