İnternet

Google+ video sohbet özelliği ile canlı yayın!

Google+, video sohbet özelliği ile sosyal ağlar arasında farklı bir hizmet ile dikkat çekiyor.

Google+ video sohbet özelliği ile canlı yayın!

Google+, çıktığı günden bu yana kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor. Google+'nın özellikle Hangouts adlı video sohbet özelliği ile sosyal ağlar arasında farklı bir hizmeti bulunuyor. Google'ın yeni hizmeti ise arkadaşlarınla video sohbet üzerinden görüşme özelliği. Siz arkadaşınızla görüşürken bütün dünyada sizi Google+ Hangouts On Air özelliği ile izliyor.

1336550595_google-plus-hangouts-on-air.jpg

Google+, video sohbet özelliği ile sosyal ağlar arasında farklı bir hizmet ile dikkat çekiyor.  Google+'nın Hangouts hizmeti, ikiden fazla kişi arasında video sohbeti için olanak sağlıyor ve arkadaşlarınızın da buna katılılıp izlemesine izin veriyor.

Hangouts On Air, geçen yıl Google'ın sınırlı sayıda kullanıcıya sunduğu bir hizmetti. Hangouts On Air hizmeti ile kişiler arasında gerçekleşen video sohbetin YouTube üzerinden izlenebilmesini sağlıyordu. Google, geçtiğimiz günlerde bu hizmeti herkese açtı ve artık isteyen herkese, görüşmelerini YouTube'da canlı canlı izletme olanağı sağladı.

1336550609_googlehangouts.gif

Bu hizmet ile yaptığınız bütün video röportajları canlı canlı YouTube'da yayınlayıp, insanların da izlemesini sağlayabilir hatta canlı canlı konser bile yayınlayabilirsiniz. Bu hizmet ile canlı yayın yaptıktan sonra YouTube'da yayınlanan canlı yayınınızın kaydı, YouTube hesabınıza yükleniyor ve otomatik olarak Google+'ta paylaşılıyor.

Milyonlarca canlı video sohbeti kaldıracak alt yapıyı sağlamak zor olduğu için bu uygulama, önümüzdeki haftalarda tam anlamıyla faaliyete geçirilmesi planlanıyor.

Google'ın Hangout uygulamasını kullanmaya nasıl başlayacağınıza dair yardımcı video da Google' tarafından kullanıcılar paylaşıldı, aşağıdan videoyu izleyebilirsiniz:

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.