İnternet

Facebook Eski Tadını Vermiyor Artık

Facebook İlk Kurulduğu Tadı Vermiyor Artık!

Facebook Eski Tadını Vermiyor Artık

Dünyanın Her Yerinde Üyesi Olan Facebook Sosyal Ağı Bu Haberimizden Pek Memlun Olmayacak.

Facebook'ta eskisine nazaran daha az vakit geçiriyorsanız yalnız değilsiniz. Reuters ve Ipsos'un yaptığı ankete göre kullanıcıların yüzde 34'ü, 6 ay öncesine oranla Facebook'a daha az zaman harcıyor.

Öne sürülen sebepler ise sosyal ağ devinin "sıkıcı," "anlamsız" ve "faydasız" olduğu yönünde. Gizlilik konusundaki endişeler de temel sebeplerden biri.

1339356790_67578678.jpg

Ankete katılan 1000'in üzerinde Amerikalı kullanıcıdan yalnızca yüzde 20'si daha çok zaman geçirmeye başlamış. Yüzde 50'lik bir kesimse Facebook'ta geçirdiği zamanın değişmediğini söylüyor.

Facebook kullanımı yaş dağılımına göre de farklılık gösteriyor. 18-34 yaş arasındakiler hesaplarını daha etkin kullanırken, 55 yaş ve üstündekiler ise siteyi daha az ziyaret ediyor. Nedeni İse Facebook Sitesinin İlk Kurulduğu Zamandan İtibaren Çok Değişmiştir.

Kullanıcıları en çok çıldırtan şeylerden biri de sitede yayınlanan reklamlar. Facebook Kullanıcıları Sitede Yayılan Reklamlardan Hiç Bir Ürün Almamıştır. Bu Tür Reklam Nedenleri İle Bir Çok Üye Bu Yüzden Facebook'a Az Giriyolar.

Halka arz sonrası reklam gelirleri iyice önem kazanan şirket için bu haber pek de iç açıcı olmasa gerek. Dahası, General Motors ve bazı büyük şirketler de Facebook'un reklam konusundaki tutumundan bıkmış durumda. Siteye reklam vermek isteseler de Facebook'un bu konuyla yeterince iyi baş edemediği görüşündeler.

1339356829_facebook-f-logo.jpg

Bunca olumsuzluk karşısında Facebook'un tavrı ve cevabı ise merak konusu...
Acaba Facebook Bu Yönlerini Değiştirir Mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.