İnternet

İnternet kullanımında Türkiye kaçıncı sırada?

Araştırmalara göre bakın Türkiye kaçıncı sırada.

İnternet kullanımında Türkiye kaçıncı sırada?

Teknolojinin gelişmesiyle internet kullanımı da bir hayli yaygınlaştı. Ülkemizde de internet kullanımı bir hayli yaygın. Şimdi dünyada en çok internet kullanan ülkeler belirlendi. Bu belirlemelere göre dünya çapında Türkiye sıralamada 15'inci oldu. Araştırmaya göre dünyadaki her yüz internet kullanıcısından 1.6'sı Türkiye'de bulunuyor.

1339307605_internet.jpg

Büyük küçük her yaşta insanın ilgi odağı olan ve Türkiye'de her geçen gün daha da artan internet kullanımı istatistiklere yansıdı. Belirlemelere göre dünyanın en çok internet kullanıcısı rakamlarında Türkiye 15'inci ülke oldu. 2012'nin ilk çeyreği itibarıyla internet kullanıcı sayısı 36.5 milyonu buldu. Nüfusa göre internet doygunluk oranı da yüzde 46.3 civarında.

1339307623_internet1.jpg

Çin, kalabalık nüfusu ile dünyada internet kullanıcı sayısının en çok olduğu ülke oldu. Yaklaşık 1.4 milyar nüfusu olan Çin, 513 milyon internet kullanıcısına sahip. Bu rakam tüm dünyadaki kullanıcıların yüzde 22.5'ini oluşturuyor ama ülke içerisinde doygunluk oranı yüzde 38.4. İstatistiklere göre Çin, ABD, Hindistan ve Japonya'nın toplamında yaklaşık 1 milyar internet kullanıcısı bulunuyor. Nüfusa göre internet doygunluğunda ilk sırada ise yüzde 84 ile Birleşik Krallık geliyor. İkinci sırada ise Almanya yer alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.