İnternet

''Facebook güvenlik durumu kontrolü'' bu kez Ankara için devreye alındı

Ankara saldırısı sonrası son konumunu Ankara olarak belirleyen için Güvenlik Durumu Kontrolü'nü devreye soktu.


Facebook son olarak Paris saldırısı nedeniyle kullanıma sunulan ''Facebook güvenlik durumu kontrolü'' özelliği  bu kez Ankara’daki saldırı için aktif duruma getirdi.  

Güvenlik Durumu Kontrolü, riskli bölgelerdeki kullanıcıların iyi durumda olup olmadıklarıyla ilgili bildirim gönderilmesini sağlıyor. Kullanıcıların son giriş yaptığı konumu referans alan Facebook, yakınlarda bir felaket varsa bu konuda bildirim gönderiyor.

1455776648_facebook0.png

Resmi kaynaklardan gelen son bilgilere göre 28 kişinin yaşamını yitirdiği ve 61 yaralının bulunduğu Ankara saldırısı başta sosyal medyalar olmak üzere tüm dünya medyalarında geniş yer buldu. Facebook, saldırısı sonrası sosyal medyada son konumunu Ankara olarak belirleyen için güvenlik durumu kontrolünü devreye aldı. Kullanıcılar bu sayede güvende olduğunu akraba ve yakın çevresine bildirebiliyor.

Kısaca özelliğin nasıl çalıştığından söz edecek olursak; Facebook’a en son giriş yaptığınız yer baz alınarak yakınınızda bir felaket olduysa kullanıcıya bildirim gönderiliyor. Kullancılar kendilerine sunulan “Güvendeyim” ya da “Felaket bölgesinde değilim” seçeneklerinden birini tercih ederek arkadaşlarını durumu hakkında bilgilendirebiliyor.

"Teknolojioku.com ailesi olarak insanlık dışı saldırıyı kınıyor; hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. "

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.