İnternet

Facebook kapak fotoğrafları kalkıyor mu?

Kapak fotoğraflarında harektelenmeler var.

Facebook kapak fotoğrafları kalkıyor mu?

Geçtiğimiz günlerde bazı kullanıcılar Facebook kapak fotoğraflarının kalktığı konusunda bildirimlerde bulundu. Bir kullanıcının anlattığına göre kapak fotoğrafında Doctor Who vardı ve daha sonra bir mesajla kapak fotoğrafı kalkdırıldı.

Gelen uyarı mesajında Facebook kapak fotoğraflarının kişilerinin önemli bir anlarından alınmış bir resim olması gerektiği ve kişisel bir kullanım amacının olduğu belirtildi. Reklam amaçlı kullanımlara kapalı olduğu belirtildi.

1354356970_adsiz.jpg

Facebook reklam konusunda çok kullanılan sosyal ağlardan bir tanesi. Ancak kişilerin Facebook'ta ne isterlerse yapabilecekleri savunuldu. Facebook'a şikayet mesajları gönderiliyor ve yukarıdaki resimde de kapak fotoğrafı kaldırılan insanların Twitleri görünüyor. Aslında bu noktada Facebook'un kişilere verdiği özgürlüğün yasalarla sınırlı kalması gerektiği söz konusu olabilir. Facebook bu konuda henüz resmi bir açıklama yapmıyor.

Yorumlar
Misafir
facebook çalışanlarının kapak fotolari sanatsal resimler kaynıyor :)) önce içindekileri temizlemesi lazım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.