İnternet

Facebook mesajlaşma bölümündeki 'Görüldü' nasıl kaldırılır?

Facebook'ta mesajlaşırken artık gördüğünüzü görmeyecekler!

Facebook mesajlaşma bölümündeki 'Görüldü' nasıl kaldırılır?

Bildiğiniz gibi belli bir süredir Facebook. Sohbet kısmında yaptığı bir uygulama ile yazan kişinin karşıdakinin yazdığı mesajı görüp görmediğini gösteren " görüldü" şeklinde bir bildirim görüyordu. Ancak bu uygulama can sıkıcı olabiliyor. Çünkü o anda görseniz bile yazmaya müsait olmayabilir yada o kişiye cevap vermek isteyebilirsiniz. Ancak karşıdaki mesajı gördüğünüzü bildiği için cevap bekleyecek vermeyince yanlış anlayıp kırılacak diye mecburen cevap vermek zorunda kalıyorsunuz. Görmedim demek gibi bir şansınızda kalmıyor.

Peki karşı tarafa iletilen bu onay bildirimini kaldırmak ister misiniz? Artık küçük bir eklenti ile bu mümkün.

1368415200_goruldu.jpg

"Görüldü" fonksiyonu Facebook'un chat servisine de entegre edildiğinden beri mesajlar cevapsız kalmıyordu. Ancak herkes bunu istemiyor. FB Unseen ismindeki eklenti ise bu bildirimi kaldırmanıza yardımcı oluyor. Eklenti Google Chrome için geliştirilmiş ve eklentiyi kurduktan sonra Ayarlar > Uzantılar sayfasına giderek, "Block the seen feature of the chat" maddesini işaretlemeniz yeterli olacak. Böylelikle artık chat sırasında gelen mesajları okusanız dahi karşı tarafa "Görüldü" onayı gitmeyecek.

Yorumlar
Misafir
Konuyu acan arkadas download lınkını koymamıs barı lınkı koysun ? http://www.teknolojioku.com/haber/internet/facebookun-memnun-olmadigi-bu-ozelligini-artik-kaldirin.html Bu konuda mevcut bu konuyada ekleyın download lınkını
Cevapla
Misafir
denedim ama o uygulamayı bulamadım yardımcı olurmusunuz lütfen
Cevapla
yuri
bizim kızlar uyanır hemen görüldü demeden nasıl yazıyorsun der birde ona trip atar :)
Cevapla
Şener
:))))) Bizim türk kızları kadar uyanığı ve herhangi birşeyi yeterli göreni yok :)))
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.