İnternet

Hatay patlamasıyla dalga geçen siteye Twitter'dan tepki yağdı

Zaytung sitesi alay etmede sınır tanımıyor.

Hatay patlamasıyla dalga geçen siteye Twitter'dan tepki yağdı

Türkiye'de olan olaylarla dalga geçmesi ile bilinen Zaytung sitesi alay etmede sınır tanımıyor. Site insanların acısını bile dalga konusu yapabiliyor.

Dün gerçekleşen Hatay Reyhanlı patlamasında birçok vatandaşımız hayatını kaybetmiş birçok kişide yaralanmıştı. Site bu olayı bile dalga geçmek için malzeme olarak kullandı. Çok acı verici bir olay olan Hatay patlamaları ile ilgili olarak site şu cümlelerle olayı dalga konusu yaptı.

1368341516_hatay-reyhanli.jpg

"Reyhanlı patlamaları sonrasında hastanelere sızmaya çalışan yaralı vatandaşlarımız gerillaların ve sığınmacıların yardımıyla başarıyla püskürtüldü. Hatay'daki patlamaların ardından bölgeye hareket eden Dışişleri Bakanı Davutoğlu, bu akşam da hayatını kaybeden vatandaşların aileleriyle bir araya gelerek "Stratejik Derinlik" vizyonunu anlatacak." diyen site, Twitter üzerinden yoğun tepki aldı. Tepki üzerine bir özür mesajı yayınlayan site, özür dilerken bile tepki verenleri aşağılayan açıklamasında dalga geçer gibi konuştu ve bazı göndermelerde bulundu. Site özür mesajında şunları söyledi;

"11.05.2013 tarihinde web sitemizde yayınlanan "Reyhanlı patlamaları sonrası hastanelere sızmaya çalışan yaralı vatandaşlarımız, gerillaların ve sığınmacıların yardımıyla başarıyla püskürtüldü..." başlıklı haber, başta Sayın Cüneyt Özdemir ve Dr. Erol Köse olmak üzere Hatay'daki devlet hastanelerinin uzun zamandır öncelikli olarak ÖSO militanlarına ayrıldığını ve yerel halkın bu hastanelerdeki hizmetlerden yararlanamadığını bilmeyen, bilse de konjonktür gereği bu bilgiyi görmezden gelen çok sayıda twitter kullanıcısının tepkisini çekmiştir. Söz konusu haber vesilesiyle adı geçen şahıslar ve onlarla benzer zeka seviyesi, bilgi düzeyi ve ahlak anlayışına sahip kullanıcıların bizi takip etmekte olduğunu üzülerek fark etmiş bulunmaktayız. Bu kullanıcıların, Zaytung.Com'u ve sosyal medya hesaplarını bugüne kadar takip ediyor olmalarından dolayı duyduğumuzu üzüntüyü bildirir, işlerimizin yoğunluğundan dolayı bile olsa böylesine vahim bir yanlışlığı daha evvel fark edip bloklamak gibi önlemlerle bu durumun önüne geçemediğimiz için özür dilediğimizi ifade etmek isteriz. Kamuoyuna saygılarımızla, Zaytung.Com

Yorumlar
hacı
e bilader kaldırırken de tepki gosterenlere lafını koymus luzumsuz anlaması kitlar gibisinden okuyabilirsin yine bir gonderme yapmıs yani.
Cevapla
Misafir
Madem sizin dediğiniz gibi sadece mizah neden tepkilerden sonra söz konusu haber kaldırılmış biz aptalmıyız da mizah la küstahlığı ayıramayalım zaytung'u sürekli takip eden birisi olarak bundan sonra takip etmeme kararı aldım bireysel olarak elimden gelen bu..
Cevapla
hacı
gencler siz gercekten dusunemiyor anlayamıyorsunuz galiba,o site olayları mizahi yonden ele alıp eleştirmek dikkat cekmek icin var.Adamlar inceden kendi insanımızın kıymetini bilmedigimize dikkat cekiyor,sizse burda buyukluk dusunurluk taslıyorsunuz.
Cevapla
Misafir
Bu turden haberlerle dalga gecerek orada olen insanlari siradanlastirarak aslinda en buyuk kotulugu kendinize ediyorsunuz.Bugun reyhanli ilerde sizin oturdugunuz sokak, mahalle, semt, ne fark eder. ilerde bu tur saldirilarda sizlerinde analari babalari ablalari abileri kardesleri coluk cocugu oldugundede olaya bu sekilde yaklasanlarada ne guzel ironi yapmislar mantigiylami yaklasirsiniz. Birazcik insanliktan nasibini alan biri bu turden olaylarda dalga gecmelere asla ironiyle yaklasmaz ve yaklasanlarida en derin ifadeyle kinar ve protesto eder. Birde utanmadan burada olaya ironi diye bakarak yorum yapanlar gercektende insanliktan nasibinizi hic almamissiniz. Bence o bombalari patlatanlar kadar sizlerde bu tur yorumlarla zaten atanizda bir fark olmadigini ortaya koyuyorsunuz sadece.
Cevapla
Misafir
Olaya birde su acidan bakin, en yakininizdaki insan eceliyle olse ve yaninizda olanlardan biride sizin mateminizle dalga gecse olaya yinede ironiylemi yaklasirdiniz. Ne bicim insanlarsiniz be. insanliginizimi kaybettiniz acaba. ironiymis. Arkadas bu tur ciddi haberlerle ironi yapilmaz hele ben turkum diyen asla yapmaz yapanida kinar. insanlik sadece cismani olarak degil moral olarakta yok olmaya baslamis desene.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.