İnternet

'Facebook müzik' mi geliyor?

Facebook applet'i içerisinde bir değil iki adet kurulum desteği olduğu görüldü. Bunlardan birincisi videolu sohbet istemcisi ile ilgili olan ?Peep?, diğeri ise bir müzik uygulaması ile ilgili görünen ?Vibes?


Google+?ın sosyal medyada başarılı bir çıkış yakalamasının ardından geçtiğimiz Çarşamba günü Facebook yeni hizmetini duyurdu ve dikkatleri biraz olsun Google+?dan uzaklaştırdı.
Görüntülü Sohbet hizmetini  Skype ile işbirliği yaparak başlatan Facebook ulaşılamayan durumlarda da kullanıcılara Görüntülü Mesaj bırakılabiliyor. Ayrıca  Facebook, Grup Sohbeti hizmeti de devreye girdi.  Görüntülü Görüşme başlatabilmek için bir seferlik bilgisayara bir applet kurmak geremekte.
Araştırmacı ve yazılım mühendisi ve Jeff Rose, bu appletin kurulumunu ve Skype ile etkileşimini anlayabilmek için kaynak kodlarını incelerken başka bir muhtemel Facebook hizmetini daha belirginleştirdi.
Applet içerisinde bir değil iki adet kurulum desteği olduğunu gören Rose, bunlardan birincisi videolu sohbet istemcisi ile ilgili olan ?Peep?, diğeri ise bir müzik uygulaması ile ilgili görünen ?Vibes? olduğunu söyledi..
if (paramString.equals("com.facebook.peep"))
return this.window.getMember("VideoChatPlugin");
if (paramString.equals("com.facebook.vibes")) {
return this.window.getMember("MusicDownloadDialog");
}
Kaynağındaki kodlara bakarsak Facebook müzik indirme ile ilgili birşeyler üzerinde çalışma yapıyor. Vibes bir müzik indirme ve yükleme servisi de olabilir veya Spotify tarafından desteklenen bir müzik dinleme hizmeti de olma ihtimali var. Fakat görünen bu hizmetin sadece müzik dinlemekten ibaret olmadığı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.