İnternet

Facebook oyunlarına yeni özellikler geldi

Facebook, oyunlarda bir takım değişikliğe gitti ve can sıkan özelliklerde iyileştirmeler yaptı.


Kısa sürede büyük bir üne kavuşan Google+' ın çıkmasıyla, sosyal ağlar arasında inanılmaz bir rekabet başladı. Google' ın gücünün farkında olan sosyal ağlar, bir takım değişikler yaparak kullanıcıyı memnun etme çalışıyor.

Google+ çıkmadan önceki güncellemelere bakın bir de çıktıktan sonrakilere. Büyük bir artış olduğunu fark edeceksiniz.

En son Google+ Games' in testlerine başlanmasıyla, Facebook hemen bir atak yapıp, Facebook oyunlarında bir takım değişiklikler yaptı.

Peki neler değişti?

İlk olarak Game Ticker ismi verilen, sağ tarafa yerleşen ve arkadaşlarının oyun aktivitelerini gösteren bir kolon eklendi. Bu özellik sayesinde arkadaşlarınızın ne kadar süredir oyun olduğunu, başarılarını ve skorlarını takip edebileceksiniz. Böylece oyunla ilgili activiteler duvarda değil bu bölümde yayınlanacak ve oyun oynayanlar arkadaşlarının duvarlarını kirletmeyecek.

Bir başka önemli yenilik ise tam ekran modu. Oyuncular artık daha geniş bir ekran içinde oyunlarını oynayabilecek. Monster World, Mystery Manor, Zoo World ve CityVille gibi oyunlar aktif olacak olan bu özellik sayesinde görüş açısı çok daha büyük olacak ve simgeler birbirine karışmayacak.

Son olarak uygulamalarıda sık kullanılanlar arasına almaya imkan tanıyan Facebook, fare tekerliği ile zoom yapma özelliğinide oyunlarında aktif etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.