İnternet

Facebook sır tutmuyor!

Facebook, sırlarınızı ve bilgilerinizi sandığınız gibi saklamıyor.

Facebook sır tutmuyor!

Dev sosyal ağ Facebook internet aleminde insanların en çok vakit geçirdiği platformlardan birisi. Kullanıcılar Facebook'ta bilgilerini paylaşmanın yanı sıra arkadaşları ile mesajlaşıp en özel durumlarını bile anlatabiliyor. Peki bu duruma şahit olan Facebook sır tutuyor mu?

Maalesef insanların arkadaşlarıyla iletişim kurması amacıyla kurulan Facebook, sırlarınızı ve bilgilerinizi sandığınız kadar saklamıyor. Dünya genelinde 1 milyar kullanıcısı bulunan Facebook'un kişisel bilgileri emniyet güçleri ve gizli servislerle paylaştığı iddia edildi.

1368769957_facebook.jpg

Facebook'ta görevli olan Richard Allan bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Özel durumlarda, üyelerimizin kişisel verilerini paylaşıyoruz. Emniyet güçleriyle işbirliği yapmak çok önemli. Tüm ülkelerin gizli servisleri ya da güvenlik güçleri hayati bir durum söz konusu olduğunda Facebook'a başvuruda bulunabiliyor" dedi.

Yani sırlarınız hayati meselelerde başkalarıyla paylaşılabiliyormuş. Peki bu durumda ne yapmalısınız. Uzmanlar bu konuyla ilgili olarak Facebook kullanıcılarına yaptığı uyarıda şunları söyledi: Özel sohbet bölümü dahil Facebook'ta sohbet etmekten kaçının. Günlük olarak aktivitelerinizi paylaşmaktan biraz olsun çekinin.

Yorumlar
Misafir
sosyal paylaşım sitesi facebook hatatında olup bitenleri paylaşmanı sağlamak için yapılmış tabi öyle olucak
Cevapla
Misafir
facebook insanların gönüllü olarak ve legal platformda fişlenmesidir.
Cevapla
Misafir
Varlığı zarar facebookun.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.