İnternet

IDC Bulut Bilişim ve Veri Merkezi Konferans Serisi 2013 bugün başlıyor

Etkinlik Ankara'da ve bulut bilişim detaylı olarak ele alınacak.

IDC Bulut Bilişim ve Veri Merkezi Konferans Serisi 2013 bugün başlıyor

Bilişim dünyasında son yıllarda artık adını sık sık duyduğumuz bulut bilişim (Cloud Computing) gün geçtikçe hayatımıza daha da girmeye başlıyor. Bulut Bilişim temele olarak maliyetlerin düşürülmesini, değişen iş gereksinimlerine hızlı cevap verebilmeyi, ve karmaşıklığın azaltılmasını sağlar.
1368680136_1.png

Bulut Bilişim için bir tanımlama yapmak gerekirse ,size bugünkü sisteminizde ihtiyaç duyduğunuz yazılım(software),donanım(hardware),dosya saklama(storage) ve barınma(storage) gibi temel ihtiyaçların size uzak bir bilgisayardan internet bağlantısıyla sunulmasıdır. Wikipedia’da ki tanımına göre çevrim içi bilgi dağıtımı; bilişim aygıtları arasında ortak bilgi paylaşımını sağlayan hizmetlere verilen genel ad.

Bugün Ankara’da gerçekleşecek IDC Bulut Bilişim ve Veri Merkezi Konferans Serisi 2013’de bulut bilişim hizmetlerinden elde edilen gelir ele alınacak ve sektörde IDC tarafından ön görüler sunulacak.

Detaylara buradan göz atabilirsiniz.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.