İnternet

Facebook, Steam'e rakip oluyor

Facebook, platformu üzerinde yer alan oyunlar için daha fazla seçenek ve oyunculara yeni bir arayüz sunan Gameroom'u duyurdu. Facebook Gameroom hakkındaki detaylar haberimizde.

Facebook, Steam'e rakip oluyor

Facebook, Steam'e rakip olmak için kolları sıvadı. Bildiğiniz üzere Facebook'ta binlerce farklı ve oynaması ücretsiz oyun yer alıyor. Bu oyunların internet tarayıcısı üzerinden oynanması bazı dezavantajları beraberinde getiriyordu. Yüksek RAM tüketimi ve Flash Player'ın bilgisayarı kastırması gibi sorunlar Facebook Gameroom ile tarih ouyor.

Facebook Gameroom'u Steam uygulamasına benzetebiliriz. Windows 7 ve üzeri sistemlerde çalışan Facebook Gameroom'u yüklediğinizde Facebook'taki oyunlarınıza bir uygulama üzerinden ulaşabiliyorsununz. Oyunlar için 200 MB sınır belirleyen Facebook, bazı büyük yapımlar için bu sınırı 500 MB'a kadar esnetebiliyor.

1478068845_gameroom.jpg

Şimdilik Facebook'taki oyunları kapsayan Gameroom'un ilerleyen aylarda diğer indie yapımları bünyesine katıp katmayacağı bilinmiyor. Ancak tahminlerimize göre Oculus'un sahibi olan Facebook, VR oyunlarını Gameroom üzerinden yayınlayabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.